Jakie błędy przy stosowaniu prezerwatyw najczęściej popełniają faceci?

To lepiej wiedzieć!

Jakie błędy przy stosowaniu prezerwatyw najczęściej popełniają faceci?

Prezerwatywa to najpopularniejsza metoda antykoncepcji, która chroni nie tylko przed niechcianą ciążą, ale też przed wieloma chorobami. Niestety wciąż wielu facetów nie potrafi odpowiednio jej używać! Jakie błędy najczęściej popełniają?

1. Za duża prezerwatywa


Zdarza się, że facet używa za dużej gumki. Za duża prezerwatywa może się zsunąć w czasie seksu, a jak wiadomo, wtedy z antykoncepcji nici i pozostaje strach przed zajściem w ciążę.

2. Za mała prezerwatywa


No cóż, niektórzy faceci kupują za duże kondomy żeby podbudować swojego ego, a inni kupują je za małe, bo nie chcą przestraszyć kobiety swoimi rozmiarami. Druga sytuacja grozi pęknięciem prezerwatywy.

Zobaczcie także: Męskie afrodyzjaki - czy są skuteczne i bezpieczne?

3. Wielokrotne używanie tej samej gumki


Ciężko w to uwierzyć, ale są faceci, którzy właśnie tak robią. Jeżeli tylko nabierzesz jakiś podejrzeń, od razu to sprawdź i nie daj się przekonać facetowi, że może tak robić. Prezerwatywy są jednorazowe!

4. Rozerwanie prezerwatywy w czasie  nakładania


Mając długie paznokcie, będąc zdekoncentrowanym i mając jeszcze niewielką wprawę nietrudno o rozerwanie prezerwatywy. Lepiej ją zakładać wolno i ostrożnie.

5. Brak rozwinięcia prezerwatywy do końca w czasie nakładania


Jej nakładanie można porównać do rozwijania czerwonego dywanu - musi zaprezentować się w całości, a nie do połowy. Prezerwatywa ma pokrywać całego penisa, inaczej i tobie i jemu będzie mało przyjemnie, a skuteczność takiego eksperymentu też nie będzie na wysokim poziomie.

6. Nieodpowiednie otwieranie opakowania


W chwilach uniesienia czasem ciężko myśleć racjonalnie, ale otwieranie opakowania z prezerwatywą nożyczkami albo nożem to naprawdę zły pomysł. Nietrudno wtedy o przecięcie kondomów.

7. Stosowania złego lubrykantu


Lubrykanty na bazie oleju w połączeniu z lateksowymi prezerwatywami to zły wybór. Przy seksie z prezerwatywą najlepiej wybrać lubrykant na bazie wody lub silikonu.

8. Brak sprawdzenia w jakim stanie jest kondom


Pomimo zachowania wszystkich środków ostrożności, warto sprawdzić, że prezerwatywa jest w takim stanie, jak być powinna.

9. Pozostawienie prezerwatywy na sobie po skończonym stosunku


Kiedy penis zacznie "flaczeć", ciężko będzie zdjąć kondom. Lepiej unikać tak nieestetycznych sytuacji. Niech ją ściągnie po tym, jak z ciebie wyjdzie.

10. Złe przechowywanie prezerwatywy


Pomijamy fakt, że walające się pudełka z prezerwatywami nie wyglądają estetycznie. Na każdym opakowaniu znajdują się wskazówki, jak należy je przechowywać. Dzięki postępowaniu zgodnie z zasadami, kondomy na pewno będą sterylne.

Zobaczcie także: Lubisz pizzę? Sprawdź, co twój ulubiony jej rodzaj mówi o twoim życiu seksualnym

11. Stosowanie uszkodzonych prezerwatyw


Co prawda rzadko, ale jednak się zdarza, że prezerwatywa zostanie uszkodzona np. w trakcie produkcji lub pakowania, dlatego jest to kolejny powód do tego, aby przed jej użyciem, dokładnie sprawdzić jej stan.

12. Używanie przeterminowanych kondomów


Tak, prezerwatywy też mają termin przydatności do użycia.

13. Prezerwatywa może ulec uszkodzeniu przy zbyt "dynamicznej akcji"


Zdarza się to rzadko, jednak kiedy facet wykonuje nieziemskie ruchy za pomocą penisa, może doprowadzić do pęknięcia gumki. Czasem warto przystopować.

14. Brak miejsca na spermę na czubku


Ten wyrostek na czubku prezerwatywy ma specjalne zadanie i twój facet powinien o tym pamiętać. To tam zbiera się przecież sperma.

15. Rozwinięcie prezerwatywy przed założeniem


Tak, niektórzy naprawdę tak robią. Jeżeli twój partner także zalicza się do tego grona, zwróć mu uwagę, aby przestał.Zobaczcie także:Źródło: cosmo.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Anka P. , Piątek 19.02.2016 (aktualizacja: 2016-02-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
oberwałem kulke przechodzień plecy kręgosłup kladka piersiowa od papieża
Dodano: 2017-01-21 20:58:09 Zgłoś nadużycie
Anonim
odszkodowanie karta pieniądze u gliniarza
Dodano: 2017-01-21 20:53:18 Zgłoś nadużycie
Anonim
samsunga masz do odebrania jakiegoś kondona oddam kochankowi prowidentce jak skończy remont
Dodano: 2017-01-21 20:50:10 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×