Kajdanki, klapsy, pejcze - czy Polacy lubią być niegrzeczni w sypialni? Oto wyniki badań

Uczucie totalnej podległości drugiej osoby to dla niektórych mocny bodziec podniecający. Czy Polacy chętnie doświadczają seksu z takimi gadżetami jak kajdanki, czy pejcze?

bdsm.jpg

Kajdanki, klapsy, pejcze - czy Polacy lubią być niegrzeczni w sypialni? Oto wyniki badań

 

Jest wiele możliwości, dzięki którym możemy urozmaicić nasze pożycie seksualne z partnerem. Coraz częściej mówi się otwarcie o różnych sposobach na nudę.

Ostatni bestseller oraz jeden z chętniej oglądanych filmów, czyli "50 twarzy Grey'a" skłonił opinię publiczną do dyskusji o zjawisku jakim jest BDSM, czyli współżyciu, w którym liczy się duża dominacja jednego z partnerów, a krępowanie i sprawianie bólu jest jednym z głównych czynników podniecających.

Zobacz też: CO O TWOJEJ SEKSUALNOŚCI MÓWI MIESIĄC, W KTÓRYM SIĘ URODZIŁAŚ? 

Choć niewiele osób przyznaje się otwarcie do tego, co je kręci, przeprowadzono badania, które pokazały, jak na takie praktyki zapatrują się Polacy...

 

Okazuje się, że prawie połowa ankietowanych Polaków, bo aż 46 procent przyznaje się do eksperymentów z ostrzejszymi praktykami seksualnymi. Nie oznacza to od razu, że wszyscy, którzy chcą doświadczyć i spróbować takiego urozmaicenia, pragną zadawać ból sobie, czy partnerowi. Bardzo często kończy się na niegroźnym przywiązywaniu do łóżka, czy przypinaniu kajdankami.

- Ludzie młodzi częściej eksperymentują w życiu seksualnym. W wieku 20-30 lat nadal kształtuje się w pewnym sensie nasza tożsamość, nadal mamy potrzebę eksplorowania preferencji seksualnych. Z wiekiem nabieramy często przekonania, że coś »nie wypada« albo że na coś jest już za późno - mówi  Aleksandra Jodko, seksuolog z SWPS. 

Zobacz też: KOBIETY CHCĄ WIĘCEJ SEKSU? OTO WYNIKI BADAŃ 

Czy taki procent zainteresowanych zasmakowania ostrego seksu spowodowany jest fascynacją przygodami z literatury i filmu, czy też jest to zwykła chęć eksperymentowania i przezwyciężania nudy? Cóż, chyba każda para musi odpowiedzieć sobie na to indywidualnie.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 09.10.2015 (aktualizacja: 2015-10-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Dobre kajdanki do seksu można dostać w http://sexshop112.pl/96-kajdanki-erotyczne Ceny mają bardzo niskie i zapewniają pełną dyskrecję. Zrobiłam już u nich dwa zakupy i za każdym razem było bez zastrzeżeń. Wybrany sprzęt min kajdanki pierwsza klasa
Dodano: 2016-03-11 16:42:27 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×