Kto bardziej przeżywa zdradę emocjonalną?

Zdrada jest częstym powodem kryzysu w związku. Niektórzy twierdzą, że ta emocjonalna jest gorsza od fizycznej. Która jest gorsza?

Kto bardziej przeżywa zdradę emocjonalną?

Naukowcy z Wydziału Psychologii należącego do Norweskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii postanowili zbadać, jaką zdradę mocniej przeżywają kobiety, a jaką mężczyźni.

Wyobraź sobie, że odkrywasz, iż twojego partnera łączą z kimś innym zarówno głębokie, emocjonalne więzi, jak i namiętne stosunki seksualne. O który aspekt zaangażowania partnera będziesz bardziej zazdrosny? - badacze zapytali w jednym z przykładów.

Zobaczcie także: Mieszkańcy jakich krajów są najbardziej zadowoleni ze swojego życia seksualnego?

Różnica pomiędzy odpowiedziami kobiet i mężczyzn była bardzo wyraźna. W jednym ze scenariuszy, aż 45,9 % panów stwierdziło, że dużo bardziej denerwuje ich zdrada seksualna, niż emocjonalna. Z kolei tylko 16,6% pań wskazało, że zwracają szczególną uwagę na zdradę fizyczną.

W innym scenariuszu 37,2% panów wykazało zaniepokojenie zdradą seksualną, a wśród kobiet zaledwie 8,7%.

Zobaczcie także: Jak rozmawiać o seksie z partnerem?

Dlaczego kobiety i mężczyźni mają tak odmienne podejście do zdrady? Naukowcy twierdzą, że wynika to z ewolucji. Kobiety zazwyczaj występują w roli matek, żon, które troszczą się o ognisko domowe i oczekują od partnera, że będzie z nimi aż do śmierci, że zaopiekuje się nimi, dlatego też wykazują dużą zazdrość emocjonalną w obawie, że mężczyzna może odejść do innej kobiety. Panowie z kolei boją się, że mogą wychowywać dzieci innego mężczyzny, dlatego tak bardzo boją się i nie akceptują zdrady fizycznej.

Naukowcy podkreślają, że te odpowiedzi mogą się zmieniać na przestrzeni lat, nie tylko w Norwegii, ale też na całym świecie, gdzie widać wysoki poziom równości seksualnej.

Co waszym zdaniem jest gorsze - zdrada emocjonalna, czy fizyczna?Zobaczcie także:Źródło: DailyMail.co.uk
Foto: Thinkstock

Dodał(a): Anka P. , Sobota 14.11.2015 (aktualizacja: 2015-11-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar

Zobacz również

×