Masturbacja w związku

Co zrobić, jeśli masz udane życie seksualne, a mimo to dodatkowo sięgasz po masturbację?

kobieta w łóżku.jpg

Popraw jakość swojego życia seksualnego


Mój partner nie kocha się ze mną tak często jakbym chciała, co zrobić?

W momencie kiedy zawsze tak było to jest to pewien problem. Na początku związku potrzeby są największe i w tym momencie łatwiej wrócić do tego co było. Jeśli wtedy do zbliżeń dochodziło częściej, a później z biegiem lat coraz rzadziej z powodu np. przemęczenia partnera – to mamy tu duże pole do popisu. Natomiast jeśli partner ma mniejsze potrzeby seksualne, a  partnerka większe, to wymaga to większej gimnastyki ze strony kobiety. Warto byłoby skontaktować się z seksuologiem.

Mam udane życie seksualne, a mimo to czasem się masturbuję. Czy coś ze mną nie tak?


Masturbacja staje się problemem kiedy zastępuje partnera. To jest ewidentnie sygnał  alarmowy, że coś się dzieje. Jeśli te potrzeby są na tyle duże, że nikt na tym nie cierpi, jeśli partnerzy są zadowoleni ze swojego pożycia, a mimo wszystko partnerka sięga po masturbację to czemu nie. Szczególne, że na wielu mężczyzn informacja o tym, że ich partnerka się masturbuje działa stymulująco i świadomość uczestniczenia w tym może tylko urozmaicić łóżkowe igraszki.

Co zrobić jeśli partner nie toleruje masturbacji i nie chce żeby, jego partnerka to robiła?

Jeśli jedna ze stron wyraża absolutny sprzeciw, to warto o tym porozmawiać. Jeśli związek układa się, a kobieta ma większe potrzeby seksualne, to większość mężczyzn nie ma z tym problemu, aby ich partnerki dodatkowo się masturbowały.  Problem pojawia się wówczas gdy mężczyzna ma wrażenie, że jest zastępowany przez wibrator. Jeśli tak, warto porozmawiać o tym z seksuologiem. Także o tym, że masturbacja nie jest czymś co uderza w męskość naszego partnera, a może być elementem gry wstępnej.

Marta Kołacka

Ekspert MilionKobiet.pl

Marta Kołacka

seksuolog, psycholog


Dodał(a): Karolina Kawecka , Poniedziałek 25.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
teni
masturbacja to taki dość trudny temat, nawet w związku...nie wyobrażąm sobie o tym rozmawiać z partnerem...
Dodano: 2012-06-25 17:20:18 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×