Męska pigułka

Od lat słychać głosy, że prace nad męską pigułką antykoncepcyjną trwają. Na dzień dzisiejszy jeden z tych prototypowych produktów przechodzi fazę testów.

Męska pigułka

Jak będzie wyglądała męska pigułka i czy mężczyźni będą chcieli wziąć na siebie tak wielką odpowiedzialność?


Plusy:

Niewielkie skutki uboczne

Tak jak w przypadku kobiecych pigułek antykoncepcyjnych, męskie pigułki mogą powodować przybieranie na wadze. I tak naprawdę to jedyny skutek uboczny. Kobieca antykoncepcja ma zdecydowanie więcej skutków ubocznych.

Przystępna cena

Szacuje się, że męska pigułka będzie kosztowała tyle co damska antykoncepcja ok. 20$-30$ czyli ok. 60-90 zł.


Minusy:

Recepta

Tak jak kobiece pigułki antykoncepcyjne, środki dla mężczyzn też będą sprzedawane na receptę. Spowodowane jest to składem leku i zawartością hormonów, które muszą być przyjmowane pod okiem lekarza. Fakt, że pigułki będą na receptę, przez co mężczyzna będzie musiał regularnie odwiedzać lekarza, może spowodować małe zainteresowanie tą formą antykoncepcji.

Choroby weneryczne

Męska pigułka będzie chroniła przed ciążą, ale nie przed chorobami wenerycznymi. W przypadku przygodnego seksu, mężczyzna będzie musiał pamiętać o prezerwatywie, która uchroni go przed potencjalnym zarażeniem.

Pigułka, czy zastrzyk

Ze względu specyfikę męskich hormonów, męska pigułka antykoncepcyjna najprawdopodobniej nie będzie pigułką. Najprawdopodobniej będzie w formie implantu lub zastrzyku.

Brak reakcji

Przy ostatnich testach, grupa mężczyzn, którzy nie zareagowali na pigułkę, wahała się między 5-20% badanych, to bardzo dużo. Wygląda na to, że nie wszyscy mężczyźni będą mogli używać tej formy antykoncepcji.

Co robić?

Problemy, pojawiające się podczas pracy nad męskim hormonalnym środkiem antykoncepcyjnym spowodowały, że niektóre firmy farmaceutyczne zrezygnowały z badań nad tym produktem.

Co z rynkiem?

Do końca nie wiadomo, czy mężczyźni są skłonni brać antykoncepcję hormonalną. Nie można odpowiedzieć na pytanie jak duży będzie potencjalny rynek takiego produktu.

Opóźnienia

Testy kliniczne środka rozpoczęły się w 2001 roku, jednak z powodu ciągle pojawiających się problemów, rok wprowadzenia produktu na rynek ciągle jest przesuwany. Aktualnie badacze mówią o wprowadzeniu pigułki na rynek w 2017 roku.

I na koniec najważniejsza wątpliwość:

ZAUFANIE

Ankiety robione wśród kobiet nie dają jednoznacznej odpowiedzi, czy byłyby one skłonne oddać odpowiedzialność za antykoncepcję partnerowi. Większość z ankietowanych kobiet podkreśla fakt, że bez względu na to, kto by się zabezpieczał, to i tak kobieta ponosi konsekwencje zajścia w nieplanowaną ciążę. Kobiety wolą być same odpowiedzialne za antykoncepcję niż powierzać tak wielką odpowiedzialność mężczyznom.


Źródło: askmen.com

Przeczytaj również:

Tabletki antykoncepcyjne wydłużają życie!

Pigułki a wybór partneraDodał(a): Michalina Gruszka , Środa 21.12.2011 (aktualizacja: 2011-12-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
szyszka094
ja nie mam nic przeciwko żeby coś takiego weszło na rynek, dlaczego tylko kobiety maja pamiętać codziennie o tym aby przyjąć pigułkę (oczywiście te które przyjmują).
Dodano: 2011-12-24 11:30:59 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×