Miłosny falstart

Jeśli oglądałaś kiedyś zawody lekkoatletyczne, zapewne wiesz, na czym polega falstart. Jeden z zawodników wypada z bloków, zanim usłyszy komendę: "Start!". Całą procedurę trzeba więc powtórzyć, czasem kilka razy. Problem z miłosnym falstartem, czyli przedwczesnym wytryskiem, polega na tym, że w sypialni już nic powtórzyć się nie da. Dlatego sprawdź, co zrobić, aby ten problem was nie dotyczył.

Miłosny falstart

WASZ WRÓG: PRZEDWCZESNY WYTRYSK


Seksuolodzy wyróżniają jego trzy rodzaje. Pierwszy to sytuacja, gdy wytrysk następuje, zanim członek zostanie wprowadzony do pochwy, drugi – w momencie wprowadzania, a trzeci – po kilku, kilkunastu ruchach (sekundach). To powszechna przypadłość: szacuje się, że co trzeci mężczyzna jest sprinterem. Przyczyny takiego stanu rzeczy to stres, choroby, czynniki psychologiczne, a także – jak ostatnio udowodniono – genetyczne. Tak czy siak – warto powalczyć, bo w ponad 90 proc. przypadków przedwczesny wytrysk można wyeliminować. Z korzyścią dla obojga partnerów!

Problem: to wasz pierwszy raz

Na razie nie ma powodów do paniki. Udawaj, że nic się nie stało, i okaż kochankowi akceptację. Nie dopytuj, czemu tak krótko, nie bądź zdziwiona. Zachowaj twarz pokerzysty. Potraktuj całą sprawę jak... specyficzny komplement. Być może zrobiłaś na swoim nowym kochanku tak piorunujące wrażenie, że po prostu nie mógł się powstrzymać. Gorzej, jeśli sytuacja powtórzy się przy kolejnych stosunkach.

Problem: ten typ tak ma

Być może zaczynasz godzić się już z myślą, że twój partner po prostu ma naturę krótkodystansowca. Nie bardzo ci to odpowiada. I to właśnie jest powód, dla którego warto odbyć z kochankiem spokojną rozmowę, zastanowić się, co jeszcze można zrobić. Nie oskarżaj go, bądź delikatna. Powiedz: "Pragnę cię i chcę się z tobą kochać jak najdłużej. Spróbujmy dokonać tego razem. To może być ekscytujące urozmaicenie!".

Problem: kiedyś było dobrze, a teraz...

Niepokojące jest, jeśli przedwczesny wytrysk pojawia się nagle po wielu miesiącach czy nawet latach wspólnego pożycia. Co się stało? Problem może mieć oczywiście podłoże psychologiczne – to się zdarza (np. kiedy partner ma uraz, żal do partnerki), choć rzadko. Częściej niestety jest to sygnał kłopotów zdrowotnych. Przedwczesny wytrysk może być pierwszym zwiastunem zbliżającej się impotencji. Organizm wysyła do penisa sygnał: "Spiesz się, nie utrzymam cię długo w erekcji!". I następuje ejakulacja. Niestety, tego typu ekspresowe historie mogą też świadczyć o stanie zapalnym cewki moczowej, gruczołu krokowego, chorobie wieńcowej, zaburzeniach neurologicznych i innych przypadłościach, które lepiej jest szybko wykryć.


Dodał(a): Karolina Czaja , Poniedziałek 13.06.2011 (aktualizacja: 2011-06-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×