Na jakie dolegliwości pomaga regularny seks?

Tak, to nie tylko "sport". Zobaczcie, na co pomaga.

Na jakie dolegliwości pomaga regularny seks

Seks ciekawi nas od wieków. W ostatnich badaniach przeprowadzonych na Uniwersytecie Wilkles w Pensylwanii skupiono się na tym, na jakie dolegliwości jest lekiem, jeżeli uprawiamy go regularnie, czyli przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Seks pomaga m.in. na:

1. Ból głowy


Dzięki wydzielaniu oksytocyny i wytwarzaniu większej ilości endorfin, nasze ciało czuje się jakby zażyło środek przeciwbólowy, a poza tym jest bardziej zrelaksowane.

2. raka prostaty


Częste wytryski przeciwdziałają jego powstawaniu.

3. Depresję


Doskonale nas relaksuje, a dzięki częstym orgazmom częściej jesteśmy usatysfakcjonowane zarówno emocjonalnie, jak i fizycznie. Poza tym lepiej się wysypiamy i uspokajamy. Ponadto dzięki dużej ilości hormonów szczęścia czujemy się bardziej radośni, co pozytywnie wpływa także na układ odpornościowy.

4. Choroby skóry


Hormony szczęścia uwalniane podczas seksu zawierają m.in. testosteron, którego poziom zmniejsza się wraz z wiekiem, dlatego też dzięki regularnemu uprawianiu seksu ten hormon pozostaje na wyższym poziomie, co sprawia, że nasza skóra jest w lepszej kondycji. Wzmocnione zostają także mięśnie oraz kości.

5. Raka piersi


A dokładniej, chroni przed jego powstawaniem. To wszystko dzięki oksytocynie, która wydziela się w czasie orgazmu i chroni nasze ciało przed tym nowotworem.

6. Grypę i astmę


W czasie seksu wytwarzamy większą ilość przeciwciał, m.in. immunoglobuliny A, co chroni nas przed wirusami. Ponadto seks to inaczej naturalna antyhistamina.

7. Stres


Dzięki regularnemu współżyciu lepiej sobie dajemy radę w sytuacjach stresowych.

8. Zęby


Ślina ma działanie oczyszczające, a także redukuje ilość kwasów odpowiedzialnych za powstawanie próchnicy. Ponadto zawiera środek przeciwbólowy - opiorfinę, która łagodzi stany zapalne i zmniejsza ból, dlatego też kiedy często się całujemy, zmniejszają się nasze problemy w jamie ustnej.

Należy jednak pamiętać, że seks głównie zwiększa zaufanie oraz poczucie bliskości pomiędzy partnerami.

Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Anka P. , Środa 06.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×