Nauka dowodzi: seks leczy kaca, ból głowy i złamane serce

Chcesz wiedzieć w jaki sposób się to odbywa?

dobry-kochanek-f52424e7af60fd0c5cdad5523efc4cdd_c626e4.jpg

Co poradzisz nieszczęśliwej przyjaciółce, której nic nie układa się w pracy, ostatnio spotkała swojego byłego z nową dziewczyną czy przytrafiło jej się coś równie nieprzyjemnego? To oczywiste: powinnaś się z kimś zwyczajnie przespać! Chyba, że ma czas i oszczędności, by wyjechać na wakacje i tam kogoś poznać. Odpoczynek za granicą w dobrym towarzystwie będzie jeszcze ciekawszy. Tym bardziej, że seks nie tylko poprawi jej to humor i samopoczucie. Zobacz, jaką mocą włada jedna z najprzyjemniejszych uciech w naszym życiu!


Leczy ból głowy

Od ręki, z miejsca. Od dzisiaj słowa "boli mnie głowa" będą brzmieć raczej jak zachęta, aniżeli sposób na zniechęcenie partnera do współżycia. Portal DailyMail.com donosi z uciechą, że stosunek uwalnia endorfiny, które pozytywnie wpływają na twój system nerwowy i łagodzą migreny. Następnym razem, gdy rozboli cię głowa, po prostu zadzwoń po ukochanego!

Zobacz też: Jak rozpoznać czy mężczyzna jest dobry w łóżku?


Pomaga zasnąć

Zasługę temu zjawisku można przypisać hormonowi, który nazywa się oksytocyną. Uwalnia się ona w organizmie bezpośrednio po odbytym stosunku. A skoro i tak przekręcasz się z boku na bok, może warto obudzić partnera i poprzewracać się razem z nim w łóżku?


Wspomaga zdrowie

Badania Uniwersytetu Wilkes wykazały, że ludzie, którzy dbają o to, by w ich życiu seks pojawiał się przynajmniej dwa razy w tygodniu, są zdrowsi. Wskazuje na to wyższy poziom immunoglobulin, które przeciwdziałają wirusom i przeziębieniom. Jak widać, co za dużo w tym przypadku, może ostatecznie wyjść na zdrowie.

Przeczytaj: Punkt G - czy wiesz, że oprócz niego istnieje też punkt A i U? 


Wyleczy czkawkę

Jeśli często zdarza ci się mieć czkawkę - nie martw się, gdyż właśnie znalazłaś najlepsze rozwiązanie na świecie na swoją przypadłość. Nie musisz już pić małymi łyczkami, z drugiej strony kubka ani stawać na rzęsach, aby tylko przegonić uporczywe czkanie. Podobno dzieje się to najczęściej dzięki osiąganemu orgazmowi, który ma duży wpływ na nerw błędny. Cóż, tym razem musi się odbyć bez udawania!


Uleczy złamane serce i pomoże w trudnych chwilach

Szczególnie, gdy te rzeczy nie pozwalają ci spać bądź non stop siedzą w twojej głowie i sprawiają, że jesteś niespokojna. Uwalniane hormony leczą nasze "mentalne" zdrowie, poprawiają naszą samoocenę i budują pewność siebie. Poza tym, miło jest usłyszeć kilka komplementów na temat naszego nagiego ciała, czyż nie?

Sprawdź: Udawałam ciążę, bo... 


 

Opanuje stres... i kaca

 

O tym, że seks rozładowuje stres i napięcie w ciele wie każdy. Ale, że leczy kaca? Oczywiście! Kieruje twoje myśli w inną stronę oraz dzięki hormonom usprawnia nasz powrót do "normalności". I niech ktoś jeszcze powie, że seks nie jest fantastyczny!


Źródło: Elitedaily

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Piątek 15.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×