O czym pamiętać, by móc się zapomnieć

Stereotypy rządzą nami nawet w łóżku.Uwalniając się od nich, dajesz sobie i partnerowi szansę na czerpanie wielkiej radości z seksu. O czym więc warto pamiętać?

O czym pamiętać, by móc się zapomnieć

O zdaniu: " Chcę się z Tobą kochać, ale pod warunkiem, że użyjesz prezerwatywy".

Chyba że twoją koncepcją jest bycie w ciąży. Jeżeli nie – koniecznie się zabezpieczaj! Z ostatnich badań przeprowadzonych na zlecenie firmy Bayer Schering Pharma wynika, że aż 46 proc. młodych kobiet uprawia seks z nowym partnerem bez zabezpieczenia. Co ciekawe, o antykoncepcji zapominamy częściej niż o... depilacji i kosmetykach. 49 proc. kobiet, przygotowując się do randki, używa wosku, perfum, bierze prysznic, ale tylko 31 proc.z nich myśli o antykoncepcji. Cały czas więcej mężczyzn niż kobiet deklaruje: "Jestem odpowiedzialny za antykoncepcję!". Dlaczego tak się dzieje? Kobiety determinuje bowiem brak edukacji seksualnej oraz zakorzeniony w nich stereotyp miłości romantycznej.

Seksuologowie podkreślają: trzeba pozbyć się przekonania, że miłość, nawet ta uprawiana w zupełnie nieromantycznym miejscu, ma wymiar wyjątkowy i niepowtarzalny na tyle, że antykoncepcja w takich okolicznościach nie pasuje. Z badań wynika, że kobiety mają większe poczucie bezradności i mniejsze poczucie wpływu na konsekwencje swoich zachowań seksualnych. Przyczyną "zapominania" może być także wychowanie budzące wstyd i dystans do własnego ciała. Stereotyp: „To mężczyzna inicjuje seks, a kobieta powinna być bierna” przeradza się więc w myślenie: "To on powinien być odpowiedzialny za antykoncepcję". Dzieje się tak nawet wtedy, gdy decydujemy się na seks z kimś, kogo nie znamy, i nie mamy żadnych podstaw, by zakładać, że o nas zadba. Zawsze więc dbajmy o siebie same!

Masz głos, więc go używaj

Kiedy ostatnio zdarzyło ci się mruczeć, wydawać zmysłowe "ochy" i "achy"? Te dźwięki– mimo że często nasze małe mieszkania im nie sprzyjają – są szalenie ważne. Podczas gry miłosnej przekazują partnerowi jedną z bardziej istotnych informacji: mówią o skuteczności jego pieszczot i pocałunków.

Kochanie się w absolutnej ciszy jest jak jedzenie ptysia bez bitej śmietany. Zupełnie traci urok. Okazuje się, że dźwięki mają wpływ na przeżywanie orgazmu. I to nie byle jakiego. Ingrid Trobisch w książce "Być kobietą" opisuje totalny orgazm, czyli taki, który kobieta przeżywa całym ciałem, a nie tylko łechtaczką czy pochwą. I twierdzi, że jest on niemożliwy bez wyzwolenia głosu! Dlatego nie zapominaj w łóżku mruczeć, jęczeć, krzyczeć. I niech twój partner robi to samo. A jeśli chcecie poczuć się swobodniej – odwieźcie dzieci na noc do dziadków.Dodał(a): Ola Wójcik , Piątek 24.06.2011 (aktualizacja: 2011-06-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
midnightpearl
zdjęcie mega
Dodano: 2011-12-09 00:42:58 Zgłoś nadużycie
kara82
Bardzo interesujący artykuł. Polecam przeczytać i zastosować w praktyce!!!
Dodano: 2011-06-29 21:29:15 Zgłoś nadużycie
nana27
Fajne zdjęcie, takie zmysłowe...
Dodano: 2011-06-24 13:57:02 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×