Obniża się wiek inicjacji seksualnej nastolatków

Zobacz w jakim wieku nastolatki decydują się na pierwszy stosunek płciowy.

glowne nastolatki.jpg

Wiek inicjacji seksualnej ciągle się obniża

Wyniki badań podane przez telewizję TVN są zatrważające. Okazuje się, że osoby w wieku od 15-17 lat najczęściej decydują się na pierwszy seks. Jest to 15,5% chłopców i 15,6% dziewczyn. Polska zajmuje ostatnie miejsce w krajach europejskich, natomiast wiek inicjacji seksualnej ciągle się obniża.

Z wakacyjnego telefonu zaufania wynika, że Zgłaszają się coraz młodsze osoby 13/14 letnie, które deklarują chęć współżycia. - mówi Alina Synakiewicz z Grupy Edukatorów Seksualnych PONTON.
Najczęściej pytają o antykoncepcję, deklarują chęć współżycia spowodowaną naciskami ze strony partnera. Zdarzają się również dziewczyny, które zaszły w ciążę i proszą o radę i pomoc. Natomiast od 9-ciu lat nie było żadnych zgłoszeń przemocy.

Terapeuta Robert Rutkowski mówi, że nastolatki posługują się instynktem zamiast rozumem. Jest to zdecydowanie nieodpowiedni wiek inicjacji, a większość młodych ludzi decyduje się na nią pod wpływem środków odurzających.

Bardzo ważna jest edukacja seksualna młodych ludzi, którzy nie mają świadomości konsekwencji swoich czynów.

Cały wywiad możesz zobaczyć TUTAJ

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Shuterstock/TVN


Dodał(a): Justyna Nowosielecka , Czwartek 25.09.2014 (aktualizacja: 2014-10-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
pablo67
To wszystko prawda. Dodatkowo, coraz więcej młodych mężczyzn ma poważne problemy z erekcją. Dlatego też co chwila sięgają po takie środki jak viagra lub jej indyjski odpowiednik Kamagra. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie http://taniakamagra.pl . Zapraszam serdecznie.
P.
Dodano: 2014-10-14 15:08:51 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×