Oto 5 dolegliwości, które mogą się pojawić w czasie seksu

Seks to zdrowie, to fakt, ale czasem mogą mu towarzyszyć nudności, czy ból głowy. Sprawdźcie, co jeszcze może nam dolegać i dlaczego.

seks

Uprawianie seksu może naprawdę poprawić nasze codzienne funkcjonowanie. Badania wykazują, że osoby, które współżyją mają większą odporność na stres, tępy ból i rzadziej zmagają się z bezsennością. Jednak niektóre kobiety mogą borykać się z niemiłymi dolegliwościami, które pojawiają się w czasie, lub po seksie. 

1. Nudności, wymioty, zawroty głowy

Okazuje się, że po wielopłaszczyznowej stymulacji łechtaczki, pochwy, czy odbytu kobiety mogą doznawać autonomicznego przeciążenia układu nerwowego. Organizm w czasie seksu wyzwala substancje neurochemiczne, a nasze naczynia krwionośne poszerzają się, co powoduje uczucie zawrotów głowy, czy nudności. Nie dotyczy to jednak tylko kobiet. Podobne objawy mogą odczuwać także panowie. 

2. Depresja

Seks powinien poprawiać nastrój, lecz ok. jedna trzecia kobiet przyznaje, że miała stan depresyjny po współżyciu. Z kolei mniej więcej 10 procent kobiet przyznaje się, ,ze regularnie czuje przygnębienie, lęk, żal, drażliwość po seksie. Naukowcy przypuszczają, że jest to związane z wytwarzanymi w czasie orgazmu hormonami. 

3. Ból głowy 

Seks może wywoływać bóle migrenowe zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Są dwa rodzaje bólu. Jeden, który następuje w czasie orgazmu, kiedy wzrasta ciśnienie krwi, oraz drugi, który pojawia się tuż po orgazmie. Badania podają, że z tą dolegliwością dużo częściej borykają się osoby, które na bóle migrenowe cierpią na co dzień. 

4. Alergie

Ich przyczyną często są prezerwatywy oraz lubrykanty. Bywa jednak i tak, że kobieta jest uczulona na spermę. Białko, które znajduje się w nasieniu, u niektórych kobiet także może powodować podrażnienia i pieczenie. 

5. Amnezja

W 2011 roku w "Journal of Emergency Medicine" opisano przypadek, w którym to kobieta po 50. roku życia trafiła do szpitala z amnezją, która nastąpiła zaraz po seksie z mężem. Była to przejściowa amnezja globalna, gdzie pamięć znika nagle i tymczasowo. Lekarze podają, że mogło do tego dojść na skutek wysiłku fizycznego. 
Zobaczcie także: Foto: ShutterstockDodał(a): Anka P. , Sobota 11.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×