Pigułki a wybór partnera

Brytyjscy naukowcy ogłosili, że kobiety stosujące doustną antykoncepcję mogą źle wybierać partnerów. Czy kobiety stosujące pigułki, muszą zastanowić się nad swoimi związkami?

Pigułki a wybór partnera

W naukowym czasopiśmie Proceedings of the Royal Society B, pojawił się artykuł dotyczący wpływu doustnej antykoncepcji hormonalnej na dobór partnerów. Według badaczy, kobiety stosujące pigułki antykoncepcyjne, wchodzą w związki z mężczyznami o przeciętnej urodzie i przeciętnych umiejętnościach łóżkowych. Wybierani przez nich partnerzy może nie są bogami seksu, ale tworzą z nimi długoletnie związki.

Kobiety nie stosujące antykoncepcji, czują większy pociąg do mężczyzn dobrze zbudowanych, z "silnymi" genami. Bo to właśnie silne geny, inne niż u matki, zapewnią zdrowie i siłę potomstwu.

Dla odmiany, pigułka antykoncepcyjna sprawia, że organizm kobiety "zachowuje się" jakby był w ciąży, przez co feromony wydzielane przez mężczyzn opiekuńczych i spokojnych, są bardziej atrakcyjne.

Naukowcy tłumaczą tę zmianę zachowania, wpływem hormonów z pigułek na wrażliwość na męskie feromony.

Badacze ostrzegają: przyszłe panny młode nie powinny zaczynać brać pigułek antykoncepcyjnych, ponieważ może się to skończyć odwołaniem ślubu.

Źródło: news.bbc.co.uk


Przeczytaj również:

Łóżkowy savoir-vivre 

Zrób to dla niego! 

Dodał(a): Magdalena Milewska , Środa 16.11.2011 (aktualizacja: 2011-11-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
milusiaelunia
cóż za informacja... dobrze, że ja nie mam takiego problemu ;)
Dodano: 2011-11-21 21:48:27 Zgłoś nadużycie
paula2509
;p
Dodano: 2011-11-19 11:02:03 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×