Plaster antykoncepcyjny - co powinnaś o nim wiedzieć?

To dość popularna metoda zapobiegania ciąży. Jeżeli zastanawiacie się nad jej stosowaniem, mamy dla was kilka informacji, które powinnyście wiedzieć.

Plaster antykoncepcyjny - co powinnaś o nim wiedzieć?

Jeżeli jesteście pełne wątpliwości, czy plaster antykoncepcyjny to jest metoda akurat dla was, mamy kilka informacji, które być może je rozwieją.

1. Jak działa plaster antykoncepcyjny?


Plastry zawierają dwa rodzaje hormonów, progestagen oraz estrogen, dzięki czemu zapewniają taką samą skuteczność jak tabletki antykoncepcyjne. Jedną z ich największych zalet jest fakt, że nie obciążają wątroby. Poza tym ich stosowanie jest komfortowe, ponieważ w odróżnieniu od pigułek, nie trzeba pamiętać o codziennym, regularnym przyjmowaniu.

Zobaczcie także: Jakie są najpopularniejsze metody antykoncepcji?

2. Gdzie aplikować plaster antykoncepcyjny?


Plaster jest wodoodporny, ale aby ograniczyć możliwość jego odklejenia, lepiej go zaaplikować w miejsce, gdzie będzie chroniony, np. na pośladku albo łopatce. Wybrany fragment skóry musi być pozbawiony jakichkolwiek znamion. Plastry absolutnie nie powinny być przyklejane na skórę piersi.

3. Jakie są skutki uboczne stosowania plastra antykoncepcyjnego?


Decydując się na środki z hormonami należy mieć na uwadze, że mogą się pojawić takie skutki uboczne, jak plamienia, wymioty, bóle piersi. Przeciwwskazania do stosowania plastrów, to między innymi problemy z krzepliwością krwi, palenie papierosów, otyłość, cukrzyca.

Zobaczcie także: Sposoby antykoncepcji naturalnej

4. Ile kosztują plastry antykoncepcyjne?


Koszt miesięcznego stosowania plastrów to około 70 złotych. W jednym cyklu miesiączkowym zużywa się 3 plastry, które należy wymieniać co tydzień. Później należy zrobić trwającą tydzień przerwę przeznaczoną na krwawienie miesiączkowe.Zobaczcie także:Foto: Shutterstock
Dodał(a): Anka P. , Piątek 18.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×