Poznaj niezwykłe fakty o kobiecych piersiach

Jest z pewnością jest jeszcze wiele faktów, które dotyczą kobiecego biustu, a których jeszcze nie znasz. Oto garść z nich!

Poznaj niezwykłe fakty o kobiecych piersiach

Poznaj niezwykłe fakty o kobiecych piersiach

Nie ważne czy duże, czy małe, wszystkie są piękne. Jednak warto dowiedzieć się czegoś nowego i poznać kilka bardzo ciekawych faktów na temat kobiecego biustu. Kto wie, może taka wiedza przyda nam się w najmniej oczekiwanym momencie... Oto kilka ciekawostek na temat pięknych kobiecych piersi!

1. Ciepło-zimne prysznice

Okazuje się, że najlepsze dla kobiecego biustu są prysznice, gdzie strumień wody jest naprzemiennie zimy i gorący. Dlaczego? Taki prysznic poprawia krążenie w całym ciele, a dzięki lepszemu krążeniu piersi stają się znacznie wrażliwsze na dotyk.

 

2. Najwrażliwsze miejsce piersi

Większość ludzi sądzi, że najbardziej wrażliwą na dotyk częścią kobiecych piersi są sutki. Jest to jednak nieprawda. Najczulszym miejscem jest bowiem obszar nad nimi. Wszelkie pieszczoty piersi wykonane nad brodawkami będą przynosiły znacznie większą rozkosz.

3 . Asymetryczność

Badania pokazały, że u większości kobiet piersi są asymetryczne, ale to jest raczej ogólnie wiadome. Ciekawszym jest fakt, że prawie zawsze to lewa pierś jest większa. To jednak nie wszystko, bo asymetryczność dotyczy także... sutków. Każdy z nich ma swój unikatowy kształt i nie są one takie same, choć różnice mogą być niedostrzegalne na pierwszy rzut oka. 

fakty o piersiach.jpg

Znacznie częściej przyglądamy się piersiom niż twarzy

4. Piersi - punkt centralny

Pierwszym obszarem kobiecego ciała na jaki zwracają uwagę mężczyźni to właśnie kobiecy biust. Co więcej, według badań panowie, co ciekawsze panie również, spędzają znacznie więcej czasu przyglądając się piersiom niż twarzy.

5. Powiększone piersi bez operacji

Kiedy kobieta staje się podniecona i uprawia seks ze swoim partnerem jej piersi mogą się powiększyć nawet o 1/3. Zatem zbędne są inwazyjne operacje oraz wszczepianie implantów, już sama natura dba o to, by kobiecy biust sam powiększył się wtedy kiedy trzeba.

Zobacz też: KTO I JAK CZĘSTO PATRZY NA TWÓJ BIUST 

6. Prawdziwy ciężar

Ze statystyk wynika, że średnia waga jednej kobiecej piersi to pół kilograma. Oczywiście kobiety cieszące się mniejszym biustem ciężar ten mają trochę mniejszy, natomiast panie, które zostały hojnie obdarzone przez naturę dźwigają więcej. Jednak mimo wszystko niezaprzeczalny jest fakt, że każda kobieta musi nosić dodatkowy ciężar.

7. Stanikoznastwo

Okazuje się, że kobiecymi stanikami postanowiono się zainteresować od strony czysto naukowej. Uczelnia w Hong Kongu oferuje bowiem swoim studentom kierunek jakim jest... stanikoznastwo. Podczas wykładów można poznać historię, ale również filozofię bielizny, a także budowę biustonoszy.

Zobaczcie także: 


Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 28.11.2014 (aktualizacja: 2014-11-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×