Poznajcie fakty i mity o penisie

Czy rozmiar ma znaczenie? Co mężczyzna powinien się samobadać? Jak poprawić jakość nasienia? Weryfikujemy popularne fakty i mity dotyczące męskości.

Poznajcie fakty i mity o penisie

W mediach i nie tylko, często pojawiają się informacje o seksie. Dotyczą one zarówno damskiej sfery, jak i męskiej. Kobiety chętnie zaznajamiają się z tematyką o męskich członkach, lecz wiadomości na ten temat często są nieprawdziwe. Zatem w co warto wierzyć, a w co nie? Oto kilka przydatnych informacji.

Rozmiar ma znaczenie


Mit. Między zadowoleniem partnerki a wielkością penisa istnieje w rzeczywistości niewielka zależność. Pochwa, dzięki swojej elastyczności, dopiero po wprowadzeniu do niej członka rozszerza się i dostosowuje do aktualnych potrzeb. Co więcej, najwrażliwsze punkty kobiecego narządu znajdują się do 4 cm od jej wejścia. Dużo ważniejszą rolę w usatysfakcjonowaniu partnerki odegrają umiejętności, a także czułość i zadbanie o odpowiednią atmosferę.

Zaburzenia erekcji = spadek męskości


Mit. Zaburzenia erekcji dotyczą coraz większej liczby mężczyzn. Często nie są problemem samym w sobie, a symptomem poważnej choroby. Mogą świadczyć m.in. o cukrzycy, stwardnieniu rozsianym, niewydolności nerek czy chorobach układu krążenia. W żadnym wypadku nie należy problemu lekceważyć, ani się go wstydzić. Przy nawracających epizodach zaburzeń erekcji należy zgłosić się do urologa, który po wykonaniu niezbędnych badań, będzie w stanie postawić diagnozę oraz zalecić odpowiednią terapię.

Samobadanie? To damska sprawa!


Mit. Wiele mówi się na temat konieczności samobadania przez kobiety, natomiast niewiele na jej temat u mężczyzn. Tymczasem panowie regularnie – raz w miesiącu – powinni kontrolować stan swoich jąder. Samobadanie najlepiej wykonywać podczas ciepłego prysznica albo kąpieli, kiedy skóra moszny jest miękka. W przypadku wyczucia guzka czy zgrubienia, lub gdy jedno jądro wyraźnie zmieniło swoją wielkość, należy zgłosić się do lekarza urologa.

Testosteron hormonem męskości


Fakt. W ciele mężczyzny znajduje się 10-20 razy więcej testosteronu niż u kobiety. Hormon ten odpowiada u panów za owłosienie, muskulaturę, a także potrzebę współzawodnictwa i dominacji. Wspomaga popęd seksualny i produkcję plemników. Norma testosteronu dla mężczyzn wynosi od 3 do 11 ng/ml. Jego zbyt niski poziom może prowadzić do spadku libido i płodności, wahań nastroju oraz przyrostu tkanki tłuszczowej.

Częste wytryski poprawiają jakość spermy


Fakt. Regularny seks pomaga utrzymać plemniki w dobrej kondycji. Abstynencja dłuższa niż trzy dni sprawia, że plemniki się starzeją, zniekształcają i tracą ruchliwość. Dodatkowo, by zwiększyć jakość spermy warto zwiększyć aktywność fizyczną, a także wzbogacić dietę w cynk, selen, kwas foliowy oraz witaminy E i C.Zobaczcie także:Źródło: Walk PR
Foto: ThinkstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 13.01.2016 (aktualizacja: 2016-01-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
to znaczy że całe te http://lubietosiebawie.pl/kat/powiekszanie-penisa/tabletki/ to jedna wielka bujda i niepotrzebnie wydawałem na nie kupę kasy?
Dodano: 2016-11-16 15:56:23 Zgłoś nadużycie
Anonim
Dodano: 2016-10-17 08:17:11 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×