Pozycje seksualne, które sprawiają ból

Niektóre pozycje seksualne sprawiają mi ból dlatego nie mogę czerpać z sexu kompletnej satysfakcji. Czego to jest wina? Czy można temu zaradzić?

Pozycje seksualne, które sprawiają ból

Pozycje seksualne, które sprawiają bólWitam, w niektórych pozycjach seksualnych odczuwa Pani ból. Chciałaby Pani, aby było inaczej.

Odczuwanie bólu może być skutkiem różnego rodzaju problemów zdrowotnych. Ból może się pojawiać w związku z wystąpieniem na przykład: stanów zapalnych, niedostatecznego nawilżenia (lubrykacji),  nieprawidłowej budowy narządów płciowych, chorób układu moczowego, zmian w budowie czy strukturze pochwy czy macicy. W zależności od rodzaju problemu, lekarz ginekolog może zaproponować Pani odpowiednie leczenie. By wykluczyć problemy zdrowotne, namawiam Panią na wizytę u ginekologa.

Kliknij i przeczytaj o ulubionych pozycjach seksualnych!

Ból może wiązać się z kwestiami zdrowotnymi, a może także wynikać z nastawienia do seksu czy określonych pozycji. Jeśli jakaś pozycja czy pieszczota budzi niechęć, kobieta może zareagować mimowolnym skurczem mięśni pochwy czy mniejszym nawilżeniem, co prowadzi do dyskomfortu czy nawet bólu.

Proszę pamiętać, że nie musimy wypróbowywać każdej pozycji, która jest opisana w Kamasutrze, by nasze pożycie było udane. Nie stosowanie wymyślnych pozycji sprawia, że seks jest wspaniały, ale znajomość siebie, swojego ciała oraz umiejętność przekazania tego partnerowi. Jeśli kochankowie są w zgodzie ze sobą i potrafią przekazać to, czego potrzebują, to nawet z pozoru najnudniejsza pozycja może stać się ciekawa i wysoce satysfakcjonująca.


Kliknij i dowiedz się, w jaki sposób skutecznie uwolnić się od zazdrości!

Podsumowując, namawiam Panią na wizytę u ginekologa. Lekarz sprawdzi potencjalne przyczyny bólu i zaproponuje ewentualne leczenie. Namawiam także Panią by pozwoliła Pani sobie na cieszenie się pozycjami, które Pani odpowiadają zamiast zmuszania się do czegoś, co sprawia ból czy dyskomfort.

ID galerii:349Marta Kołacka

Ekspert MilionKobiet.pl

Marta Kołacka

seksuolog, psychologDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 22.03.2013 (aktualizacja: 2013-03-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
kamisia13
OSTATNIE DWA DNI
DARMOWE DOŁADOWANIE
Doładowania dowolnej sieci - dowód : iv.pl/images/79132424646141804843.jpg

Skopiuj w okno przeglądarki doladuj-za-darmo.pl/1nqo
Dodano: 2013-08-30 10:01:12 Zgłoś nadużycie
runa
jednym sprawia ból innym nie nei ma co uogólniać
Dodano: 2013-05-15 14:44:56 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×