Seks - czego najczęściej żałują kobiety, a czego mężczyźni? Oto wyniki badań

Podejście kobiet i mężczyzn do seksu na pewno jest różne. Z tego też powodu często żałujemy innych rzeczy. Czego najbardziej żal kobietom, a czego mężczyznom?

seks żale.jpg

Seks - czego najczęściej żałują kobiety, a czego mężczyźni? Oto wyniki badań

 

Podejście do sfery seksualnej przez mężczyzn i kobiety jest różne. Choć oczywiście zdarzają się wyjątki od reguły, to jednak można zauważyć pewne tendencje, które się powtarzają. Co więcej, tendencje te mają swoje naukowe podstawy i dowody.

Otóż przeprowadzone badania pokazały, że jeśli chodzi o seks, to kobiety i mężczyźni żałują zupełnie różnych rzeczy. Panie najczęściej nie mogą przeboleć tego co zrobiły, natomiast panom najbardziej żal jest tego, co się nie wydarzyło. 

Zobacz też: OTO POZYCJE SEKSUALNE, KTÓRE SPRAWIĄ, ŻE ZAKOCHACIE SIĘ W SOBIE JESZCZE BARDZIEJ 

Potwierdza to ankieta przeprowadzona wśród studentów, których poproszono o wyobrażenie sobie hipotetycznej okazji do przypadkowego seksu i oceny jak bardzo żałowaliby, gdyby okazja była wykorzystana oraz jakie uczucie żalu towarzyszyłoby im, gdyby do tego nie doszło. Z zaznaczonych na skali odpowiedzi jasno wynikało, że kobiety zdecydowanie więcej żalu odczuwałyby po wykorzystaniu okazji, natomiast panowie wręcz przeciwnie.

 

Podobne wyniki pokazało także badanie przeprowadzone w Internecie, gdzie uczestnicy mieli do dyspozycji listę typowych "żali seksualnych", z których mieli wybrać te, których osobiście doświadczyli.

Zobacz też: JAK ROZPOZNAĆ, CZY MĘŻCZYZNA BĘDZIE DOBRY W ŁÓŻKU? 

Tym co najczęściej wybierały kobiety było: utrata dziewictwa z niewłaściwą osobą, zdrada i oszukiwanie partnera, czy też zbyt szybkie pójście z kimś do łóżka. Mężczyźni natomiast żałowali zupełnie innych rzeczy: tego, że nie powiedzieli, że kobieta jest atrakcyjna, brak przygód seksualnych w młodym wieku, czy nie podejmowanie ryzyka będąc singlem.

Jak widać podejście do sfery seksualnej jest inne, co jednak nie oznacza, że nie ma kobiet, które lubią jednorazowe przygody i nie czują z tego powodu wyrzutów, a także, mężczyzn, którzy lubią być zaangażowani i nie potrzebują dodatkowych emocji poza stałym związkiem.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 21.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
nie mogę zrozumieć poco załować i rozpamiętywać to co było i nie starać się o to co jest teraz przez te rozpamiętywania w krutce będzie rozwód teraz zyjemy w separacji
Dodano: 2015-10-09 04:49:53 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×