Jedzenie może mieć wpływ na seks!

Jedzenie może mieć ogromny wpływ na życie seksualne. Przysłowie "przez żołądek do serca wcale nie jest mitem". Zobacz listę najpopularniejszych afrodyzjaków, które znajdziesz w swojej kuchni!

seks.jpg

Niektórych składników używano już setki lat temu do wzbudzenia pożądania w domach publicznych. W starożytności ludzie wierzyli, że afrodyzjaki, których nazwa pochodzi od bogini piękna Afrodyty, nie tylko wzbudzają pożądanie, ale też zapewniają płodność. Casanova twierdził zaś, że dzięki czekoladzie mógł kochać się przez całą noc! Dlaczego zatem dzisiaj mielibyśmy nie wierzyć w działanie afrodyzjaków? Jeżeli czujesz, że Twoje libido zmalało, zajrzyj do kuchni!

PRODUKTY MLECZNE, MIĘSO I ROŚLINY STRĄCZKOWE

Zawierają duże ilości białka i protein, które są odpowiedzialne za transport hormonów płciowych, czyli testosteronu i progesteronu. Zatem jeżeli chcesz poczuć ognistą namiętność w łóżku, zaopatrz swoją kuchnię w produkty zawierające białko.

CZEKOLADA

Jest bogata w fenyloetyloaminę. Dzięki niej wydzielają się endorfiny, czyli tak zwane hormony szczęścia. Naukowcy twierdzą, że gorzka czekolada hamuje nadciśnienie, które może być odpowiedzialne za wzrost impotencji mężczyzn. Flawonole odpowiedzialne za produkcje tlenku azotu, wspomogą rozluźnienie naczyń krwionośnych w członku Twojego partnera.

CHILI

Składniki zawarte w ostrych papryczkach, alkaloid i kapsaicyna pobudzają krążenie. Są również odpowiedzialne za uwalnianie endorfin. Chili stymuluje układ nerwowy i może być odpowiedzialne za wzrost podniecenia.

IMBIR

Wpływa pozytywnie na krążenie krwi, dzięki czemu zapewnia również dobry przepływ krwi do narządów płciowych, a to jak wiadomo może zwiększyć Twój apetyt na seks. Jego działanie zostało potwierdzone naukowo. Eksperyment przeprowadzony na szczurach potwierdził wzrost wagi ich jąder. Specjaliści twierdzą, że imbir może mieć podobny wpływ na poziom testosteronu w ciele mężczyzny.

MANGO

Posiada bardzo duże ilości cynku, który ma wpływ na wydzielanie się w mózgu histaminy, czyli hormonu niezbędnego do produkcji testosteronu i odpowiedzialnego za miłosne uniesienia. Cynk zawarty jest również w ostrygach. Posiadają kwas asparaginowy, który w naszych organizmach uwalnia estrogen i testosteron.

Zdjęcie: iStock