Naukowcy odpowiadają, dlaczego orgazm jest tak przyjemny

Tagi: orgazm punkt g

Zobacz, czym jest orgazm i jaki wpływ na moment kulminacyjny mają... nasi przodkowie.

iStock_27825859_SMALL (1).jpg

To temat, który intryguje ludzi od wieków. Naukowcy postanowili rozwiać wszelkie wątpliwości i opracowali badania, które odpowiadają na pytanie, co dzieje się z naszymi ciałami, kiedy osiągamy wysoką stymulację seksualną.

Przez lata specjaliści próbowali zmierzyć się z tematem orgazmu, natomiast wyniki badań zawsze pozostawiały pewien niedosyt dotyczący mechanizmów leżących u podstaw punktu kulminacyjnego. Neurolog Adam Safron nakreślił, jak stymulacja wpływa na aktywność mózgu. Otóż okazuje się, że stymulacja seksualna skupia neurony i wysyła je w pewnego rodzaju trans, blokując wszystkie inne doznania, aby mózg mógł skupić się wyłącznie na intensywności odczuwania orgazmu.

Najprościej rzecz ujmując, kobieta podczas orgazmu traci samoświadomość oraz świadomość dźwięków, zapachów i uczuć. Co więcej, żadna inna stymulacja ciała nie jest w stanie odtworzyć takiego poziomu koncentracji mózgu.

„Seks jest źródłem przyjemnych doznań i związku emocjonalnego, ale poza tym, to odmienny stan świadomości” - wyjaśnia dr Safron. W celu zbadania tego wyjątkowego transu przez lata studiował opracowania i literaturę dotyczącą orgazmu.  Według niego nerwy stymulowane w szczególny sposób, przy określonej prędkości skupiają nasze neurony, a te zaczynają synchronizować swoje działanie. W końcu, jeśli stymulacja trwa wystarczająco długo, rozprzestrzenia się po całym mózgu, czyniąc nas bardziej skoncentrowanymi niż kiedykolwiek. Ma to kluczowe znaczenie do wyzwolenia mechanizmu kulminacji.

DLACZEGO RYTM JEST WAŻNY W SEKSIE?

Dr Safron odnajduje podobieństwo pomiędzy orgazmem a drgawkami lub tańcem w rytm muzyki. Synchronizacja jest ważna, ponieważ neurony stymulują przyjemność, jeśli ruchy wykonywane są rytmicznie w krótkim czasie. Te badania mogą istotnie wpłynąć na poprawę jakości seksu wśród ludzi. Dr Safron zachęca, aby częściej skupiali się na rytmicznych aspektach seksualności. „Stany transowe podczas orgazmu przypominają pod pewnymi względami życie naszych przodków. Nie spodziewałem się, że aktywność seksualna okaże się tak podobna do muzyki i tańca, które kiedyś służyły do wybierania potencjalnych partnerów”.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Piątek 04.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
My ostatnio się zdecydowaliśmy oglądać porno przed stosunkiem i nie żałuje, mam zdecydowanie mocniejsze orgazmy. Ciekawe filmiki dla par na http://www.pornway.com/ są, bez wirusów stronka
Dodano: 2016-12-02 23:00:59 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×