Seks po 50 latach związku jest... znacznie lepszy i częstszy?

Wydawać by się mogło, że seks z wiekiem i wraz ze zwiększającym się stażem związku staje się coraz rzadszy i jego jakość spada. Najnowsze badania pokazują jednak coś zupełnie innego...

seks po 50.jpg

Seks po 50 latach związku jest... znacznie lepszy i częstszy?

 

Kiedy jesteśmy na początku związku namiętność i wzajemne pożądanie jest bardzo silne. To sprawia, że seks jest naprawdę udany i daje nam wiele satysfakcji.

Z wiekiem jednak i długością związku emocje opadają, pożądanie powszednieje, a do sypialni często wkrada się bardzo niechciana rutyna. Przynajmniej tak wydaje się większości osób.

Zobacz też: OTO POZYCJE SEKSUALNE, KTÓRE SPRAWIĄ, ŻE ZAKOCHACIE SIĘ W SOBIE JESZCZE BARDZIEJ

Oczywiście, zapewne jest w tym nieco prawdy i to, że po dłuższym czasie bycia z jedną osobą życie seksualne może nieco wyhamować, jednak to wcale nie oznacza, że znów się nie odrodzi, nawet w jeszcze bardziej satysfakcjonującej formie niż wcześniej - a przynajmniej tak sugerują przeprowadzone niedawno badania.

 

Naukowcy z Baylor University w USA, rozmawiali z małżeństwami, które mogły pochwalić się znaczącym stażem, o ich życiu seksualnym. Okazało się, że, tak jak przewidują wszyscy, po pewnym czasie seks z tą samą osobą staje się mniej satysfakcjonujący, jednak ta tendencja nie jest nieodwracalna. Badanie pokazało, że pary, które posiadają 50 letni staż potrafią przezwyciężyć nudę i na nowo cieszyć się sobą.

Zobacz też: CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ O LIBIDO? POZNAJ KILKA WAŻNYCH I CIEKAWYCH FAKTÓW 

Oczywiście nie trzeba czekać, aż do świętowania 50 rocznicy ślubu, by nudny seks odszedł w niepamięć. Wystarczy odrobina chęci, otwartość i chęć rozmowy - to może sprawić, że satysfakcja w sypialni będzie trwała, i trwała, i trwała...

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 11.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×