Seks po alkoholu

Alkohol zmienia nasze spojrzenie na rzeczywistość. Naukowcy twierdzą, że seks po alkoholu jest tylko instynktowny, lecz są różne opinie. Zapraszamy do lektury.

Seks po alkoholu

Seks po alkoholu


Seks po alkoholu jest często komentowany na różnego rodzaju forach internetowych, jak również w czasie przyjacielskich rozmów. Jedni uważają, że po spożyciu są jeszcze bardziej podnieceni, a drudzy - szczególnie panowie - zauważają, że nie są tak sprawni jak na trzeźwo. Z czego wynikają te rozbieżności?

Z badań psychologicznych wynika, że kobiety po alkoholu wykazują większe podniecenie i pewność siebie, a szczególnie pewność swojej atrakcyjności. Ponad to naukowcy twierdzą, że to właśnie wstydliwość w kontaktach seksualnych jest powodem spożywania alkoholu przez wiele kobiet. Jednak musimy mieć na uwadze fakt, że alkohol powoduje obniżenie odczuwania bodźców, przez co słabiej odczuwamy orgazmy.

Podobnie zresztą działają mężczyźni. Oni też czasem mają problem z pewnością siebie, swoją atrakcyjnością, a tym samym z intymnymi kontaktami z kobietami. Im również z pomocą przychodzi alkohol, który niestety też czasem osłabia ich sprawność seksualną.

Seks po alkoholu

Seks po alkoholu


Z czego zatem wynika coraz częstsze zjawisko seksu po alkoholu? Powodów może być wiele, jednak wśród nich najczęściej powtarzanym jest szybkie, wielkomiejskie życie, które sprawia, że dla relaksu ludziom nie chce się wychodzić na spacer, iść do kina, tylko wolą szybkiego drinka i to, co ich dalej zrelaksuje, czyli seks.

Przez wiele osób seks po alkoholu jest tylko sportem niezwiązanym z uczuciem, a wręcz otwarcie mówi się, że zdrada po pijaku, to nie jest zdrada. Jeżeli seks po alkoholu jest tylko okazjonalny, to raczej nie mamy czym się przejmować. Gorzej kiedy nie wyobrażamy sobie seksu bez alkoholu, ponieważ na dłuższą metę może to skutkować poważnymi problemami zarówno natury seksualnej, jak też urazami wątroby oraz po prostu uzależnieniem od alkoholu. Ponad to zwróćmy uwagę na to, że jeżeli będąc w związku, decydujemy się na seks tylko po wcześniejszym np. drinku, przez co stajemy się mniej czuli na potrzeby partnera itp., nie pomaga to w budowaniu międzyludzkiej więzi, a wręcz ją osłabia.

Jesteście zwolenniczkami seksu po alkoholu?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 11.12.2013 (aktualizacja: 2013-12-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×