Seks po urodzeniu dziecka

Trzy tygodnie temu urodziłam dziecko i nie odczuwam ochoty na seks. Jednak mój mąż mówi, że dłużej już nie chce na to czekać. Czy mam się zgodzić pomimo braku chęci?

Seks po urodzeniu dziecka

Seks po urodzeniu dzieckaWitam, parę tygodni temu urodziła Pani. Nie ma Pani ochoty na seks, ale zastanawia się Pani nad podjęciem współżycia ze względu na namowy męża.

Domyślam się, że Pani partnerowi brakuje Pani bliskości. Jednak serdecznie Pani odradzam zmuszanie się do seksu i to z dwóch względów. Przede wszystkim po porodzie zalecana jest abstynencja seksualna związana z połogiem. Przy porodzie naturalnym, w którym nie pojawiły się komplikacje, zalecany czas przerwy od kontaktów seksualnych to sześć tygodni. Potrzebny jest on kobiecie, by ciało mogło się zregenerować a rany zagoić.


Dowiedz się, w jaki sposób wykorzystać zmysłowe gadżety w sypialni - kliknij tutaj!

Poza kwestiami medycznymi pozostaje jeszcze kwestia psychologiczna. Zmuszanie się do seksu jest chyba największą zbrodnią wymierzoną w seksualność kobiety. Przymus zabija przyjemność, satysfakcję oraz ochotę na seks. Dlatego też namawiam na poszukanie sposobu na rozpalenie pożądania, zamiast przymuszania się.


Urozmaić swoje życie seksualne nowymi pozycjami -kliknij i sprawdź!

Spora grupa kobiet odczuwa znaczny spadek libido po narodzinach dziecka. Związane jest to najczęściej z przemęczeniem, trudnościami w pogodzeniu roli matki oraz partnerki, zmianami hormonalnymi po porodzie, spadkiem poczucia własnej atrakcyjności, strach przed kolejną ciążą itd. Także karmienie piersią sprawia, że poziom libido spada.


Gra wstępna to podstawa- kliknij i dowiedz się więcej!

W zależności od przyczyny, możliwe są różne rozwiązania, które mogą korzystnie wpłynąć na seksualność młodej mamy. Natomiast bez względu na to czy Pani spadek zainteresowania seksem jest wyłącznie czasowy czy będziecie Państwo potrzebowali pewnego zaangażowania, by była Pani znów zainteresowana seksem, wsparcie, wyrozumiałość i troskliwość Pani partnera będzie Pani pomagać, a ich brak – przeszkadzać w powrocie do Państwa bliskości. Myślę, że to bardzo ważna i praktyczna informacja dla Pani męża.   


Marta Kołacka
Ekspert MilionKobiet.pl

Marta Kołacka

seksuolog, psycholog

Foto główne: Thinkstock
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 08.11.2012 (aktualizacja: 2012-11-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×