Seks na zgodę

Najpierw ostra wymiana zdań, później jeszcze ostrzejszy seks, mega orgazm i relaks. Czy rzeczywiście zbliża partnerów?

shutterstock_100338131_cr.jpg

Seks na zgodę

Pomysł wydaje się rewelacyjny i wiele par go realizuje. Jak to jest, że po kłótni, często poważnej, lądujemy w łóżku, a seks jest bajeczny? Robimy rzeczy, których wcześniej nie robiliśmy i kończymy to orgazmem, który jest prawdziwym odlotem? W czasie kłótni wydzielają się hormony, między innymi adrenalina i tym samym zwiększa się popęd seksualny. Kiedy wszystko wraca do normy, czujemy się zadowoleni i zrelaksowani. Ale czy to na pewno dobry sposób rozładowywania konfliktów?

Seks nie rozwiąże problemu, ale może doprowadzić do rozejmu. Z jednej strony jest tak, że może być przypieczętowaniem właśnie zawartej zgody. Wtedy mamy ochotę na bliskość. Z drugiej jednak, może świadczyć o poważnym problemie w związku - jedna ze stron w ten sposób rozładowuje napięcie, nie szuka porozumienia z partnerem. Druga, godzi się na seks w obawie, że partner ją opuści. Dając seks, podporządkowuje się. Obie strony, zamiast uprawiać miłość, manipulują. Istnieje też niebezpieczeństwo, że jedno z was będzie celowo dążyć do kłótni żeby po niej móc doświadczyć tak intensywnych doznań. W ten sposób wytworzy się błędne koło, a związek stanie się toksyczny.

shutterstock_136921391_cr.jpg

Seks na zgodę

Najlepsze, ale wcale nie najłatwiejsze rozwiązania to: rozmowa i wypracowanie kompromisu. Nawet najwspanialszy seks nie załatwi sprawy, może ją jedynie przykryć. W żadnym związku nie da się uniknąć różnicy zdań ani sporów. Ważne jest żeby umieć sobie z tym konstruktywnie poradzić i wypracować asertywny, a nie agresywny sposób rozmowy. Czasami nie warto na siłę walczyć o swoje zdanie, bo ta druga osoba też może mieć rację. Wtedy wystarczy przeprosić i się pogodzić. Seks zostawmy na inne okazje. Chyba lepiej jeśli będzie kojarzył się z miłością i bliskością niż z awanturą.

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Shutterstock


Dodał(a): Patrycja Fleiszer , Niedziela 16.03.2014 (aktualizacja: 2014-03-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
Zadbaj o zdrowy sposób odżywiania. To przede wszystkim. urozmaicona, zbilansowana dieta to jest to. Zamiast wrzucać w siebie ogromne ilości czerwonego mięsa warto zaczerpnąć coś z diety naszych pań i sięgać po warzywa i owoce:) Do tego ruch, ruch i jeszcze raz ruch. Bez ćwiczeń siada układ krążenia, a stąd już tylko krok do problemów z erekcją. Dobrze robią też suplementy. Ja polecam Maksimum Forte. I kochać się jak najczęściej;)
Dodano: 2014-05-15 10:56:00 Zgłoś nadużycie
Anonim
Też lubię się kochać na zgodę;) fajny pomysł chociaż podobno niektórzy mówią, że głupi. Co do stawania na wysokości zadania to czasem mi się zdarzają problemy, ale nie wiem jak sobie z tym poradzić - może podpowiesz?
Dodano: 2014-05-14 15:57:31 Zgłoś nadużycie
Anonim
Seks na zgodę - świetny pomysł;) Ale nie wszyscy faceci są w stanie stanąć na wysokości zadania;) U mnie tak było - po kłótni jakoś nie zawsze chciał stać. Na szczęście poradziliśmy sobie z tym problemem śpiewająco;)
Dodano: 2014-05-11 22:38:24 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×