Ile tak naprawdę spalamy kalorii podczas stosunku?

Zobacz, czy zgadza się to z Twoimi obliczeniami!

ThinkstockPhotos-175225554.jpg

Jak często tłumaczysz sobie odpuszczenie siłowni myślą, że dzisiaj uprawiałaś namiętny seks? Czujesz się wtedy zwolniona z obowiązku? Ja też, dlatego nie powinnam nikogo pouczać, tym bardziej że jest nas więcej niż dwie.


O tym, że seks spala kalorie czytamy od zawsze w popularnych magazynach dla kobiet i w różnego rodzaju ciekawostkach. Mówi o tym Carrie Bradshaw w rozmowie ze swoją przyjaciółką Mirandą (Seks w Wielkim Mieście) oraz inne gwiazdy z wielkiego ekranu. Jednak czy naprawdę możemy uznać seks za odrabianie siłowni? I czy zjedzenie kilku kawałków porządnej pizzy pozwoli ją spalić?

Zobacz też: Dlaczego warto uprawiać seks przynajmniej raz dziennie? 


Według badań z Uniwersytetu w Montrealu podczas przeciętnej 25-minutowej sesji mężczyzna spala około 100 kcal, a kobieta od 65-70 kcal (pewnie w pozycji na misjonarza). Także w odpowiedzi na powyższe pytanie - pizzy nie spalisz, nawet 1/10 nie pozbędziesz się podczas 25-minutowego stosunku. 4 kawałki pizzy to około 1000 kcal.

Polecamy: Seks singielek 


O wiele lepiej wypadamy podczas biegania - podobno w tym samym czasie mężczyzna i kobieta spalają 2x więcej kalorii niż podczas seksu. Nadal nie są to spalone 4 kawałki pizzy, ale jest to już jakiś sukces.


Spójrzmy na to z bardziej pozytywnej strony. Całując się przez godzinę spalisz 68 kcal. Łącząc całowanie z aktywnością w łóżku spalisz tyle ile w łóżku - szach mat, nauko! Wprawdzie przy niektórych pozycjach może to być bardzo utrudnione, jednak nadal jest to bardziej przyjemne i o wiele ciekawsze niż bieganie. Zatem, do roboty moje drogie!


Źródło: Elitedaily

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Środa 09.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
już mówię - ZA MAŁO! ;) jak mój facet dopóki go nie zmusiłam do zakupu iqman żeby mu sprzęciwo działało jak trzeba było się modlić o sex powyżej czterech minut. Za wiele w takim dystansie się nie zdziała jeśli chodzi o schudnięcie :P teraz ma czym powalczyć, to i długodystansowe akcje się zdarzają :)
Dodano: 2016-03-13 15:50:09 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×