Jak długo utrzymuje się uczucie bliskości po seksie?

Po udanym seksie czujesz, że jesteś bliżej swojego ukochanego? Zobacz, jak długo trwa ten stan.

roznice.jpg

Nie od dziś wiadomo, że seks to zdrowie, a także... doskonały sposób na zbliżenie się do partnera i zachowanie pięknego wyglądu. Od dzisiaj wiemy, na ile dokładnie godzin wystarcza nam seksualna dawka energii i miłości!

Naukowcy przyjrzeli się bliżej uczuciu bliskości, które odczuwa para po udanym stosunku. Badacze z Florida State University przeprowadzili 2 eksperymenty. W pierwszym uczestniczyło 96 par, natomiast w  drugim 118. Przez dwa tygodnie uczestnicy badań codziennie wypełniali kwestionariusz, w którym musieli odpowiedzieć na dwa pytania- czy uprawiali seks danego dnia i czy są zadowoleni z życia ze swoim partnerem. Uczestników badania poddawano również innym testom, które miały ocenić ich zadowolenie ze związku.

Z badań wynika, że satysfakcja i uczucie bliskości wynikające z seksu może utrzymywać się nawet przez dwa dni po stosunku! Dlatego pary, które często uprawiają seks, są zazwyczaj bardziej zadowolone z jakości swojego związku. Dodatkowo, ich satysfakcja przekłada się również na inne dziedziny życia. Osoby, które mogą pochwalić się udanym życiem seksualnym, mają zwykle mniej problemów w pracy i świetnie dogadują się z ludźmi.  

Czy to nie kolejny powód, aby jak najszybciej podgrzać atmosferę w sypialni?

Zdjęcie: iStock 

Źródło: Psychologicalscience.org 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 30.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×