Sennik erotyczny

Budzisz się przyjemnie podniecona albo nieco zszokowana i... cieszysz się, że nikt nie wie, co ci się przyśniło! Sny erotyczne często są zaskakujące i dziwne, a czasem wręcz nas przerażają. Z reguły wcale nie pragniemy, aby stały się jawą. Ale sny erotyczne – jak wszystkie inne – mają swoje drugie dno. Przypomnij sobie, co ci się ostatnio śniło, i sprawdź, co to może oznaczać.

Sennik erotyczny

Igraszki z kimś obcym

Śni ci się, że idziesz na zakupy do osiedlowego warzywniaka. Obsługuje cię ten sam sprzedawca co zawsze. Na jawie nigdy nie zwróciłabyś na niego uwagi, ale w tym śnie... kochacie się jak szaleni na skrzynkach z jabłkami i ziemniakami. Rano jesteś zdegustowana: „Skąd coś takiego przyszło mi do głowy? Już nigdy więcej nie zrobię tam zakupów!”. Przecież ten facet tak naprawdę wcale ci się nie podoba. Sny erotyczne nie kierują się prostymi zasadami. Czasami sennym kochankiem zostaje ktoś, kogo widujemy na co dzień: w telewizji, sklepie, pracy, a o kim nie myślimy w "tych" kategoriach! Żeby zrozumieć taki sen, musisz się zastanowić, co symbolizuje w twojej głowie pan z warzywniaka. Może prostotę, męską siłę, witalność, nieskomplikowanie? Bo we śnie zazwyczaj zaspokajamy te potrzeby, których nie możemy zaspokoić na jawie. Także erotyczne. Być może właśnie żywotności i spontaniczności brak w twojej małżeńskiej sypialni. Zastanów się nad tym. Warto zrozumieć znaczenie tego snu, by zmienić coś na lepsze w relacji z partnerem. Przecież wasze życie intymne nie musi być takie samo od lat – możecie je ubarwić, odświeżyć, wzbogacić o nowe elementy, jeśli tylko zdobędziecie się na rozmowę na ten temat i ustalicie, jakie są wasze potrzeby, także te niezaspokojone.

Fantazja z kobietą

Jesteś w swojej sypialni. Jest wieczór. I nagle, zamiast twojego męża, do pokoju wchodzi kobieta – jakaś daleka znajoma, widzicie się może raz na rok. Ale we śnie zaczynacie się pieścić, całować, dotykać nawzajem swoich ciał. Jest ci bardzo dobrze, wręcz błogo. Ale po przebudzeniu jesteś przerażona: "Czy to oznacza, że mam skłonności lesbijskie? Przecież jestem szczęśliwą mężatką i nigdy w życiu nie podobała mi się w ten sposób żadna kobieta!". Niektórzy seksuolodzy twierdzą, że kobieta w swojej naturze jest biseksualna – bo popęd seksualny często jest u niej nierozerwalnie związany ze światem uczuć, a nie jedynie z podnieceniem.

Czasami chcemy się kochać, bo po prostu czujemy miłość, ciepłe emocje, chęć przytulenia się, a nie dlatego, że jesteśmy pobudzone. Druga kobieta w twoim śnie nie oznacza wcale odmiennych preferencji seksualnych, ale jedynie tęsknotę do kogoś, kto w łóżku odwzajemni wszystkie twoje uczucia, będzie czuły, delikatny, wsłuchany w twoje potrzeby... Będzie po prostu twoim wybranym, ukochanym mężczyzną– ale podchodzącym do seksu po kobiecemu. Może warto, żebyś opowiedziała to wszystko partnerowi? Może powinnaś poprosić, by był wobec ciebie taki jak ta kochanka ze snu? Pewnie się wstydzisz, ale bądź pewna, że twój sen bardzo mu się spodoba! Sny, w których uprawiasz seks z kobietą, to jedyne, o których możesz bez ogródek opowiedzieć swojemu mężczyźnie – on nie będzie zazdrosny.

Przyjemna przemoc

Jesteś w jakimś hotelu ze swoim mężem, kochacie się. Ale to nie jest taki normalny, codzienny seks. Jest w nim dużo przemocy, brutalności, w zasadzie to jest jak gwałt – mąż bierze cię siłą. Rano budzisz się z krzykiem: "Dlaczego śnią mi się takie straszne, dziwne rzeczy? Gwałt mnie brzydzi i przeraża. Dostaję gęsiej skórki, gdy tylko słyszę o mężczyznach, którzy uważają, że kobiety lubią w seksie przemoc!". Ale mimo to w tym śnie przeżywasz orgazm. Masz w głowie kompletny mętlik...To, że śni ci się gwałt, nie znaczy, że chcesz zostać zgwałcona. Tego typu fantazje towarzyszą wielu kobietom – głównie tym, które były wychowywane w bardzo pruderyjny sposób i w głębi ducha są przekonane, że seks jest czymś brzydkim, brudnym, że kobieta nie powinna czerpać z niego przyjemności, a już na pewno nie powinna być stroną aktywną. Ale ty chcesz czerpać z tego przyjemność! Oto więc śni ci się sytuacja, w której możesz uprawiać seks bez poczucia winy – bo to on, ten, który zmusza cię do pieszczot, przejmuje kontrolę i bierze na siebie odpowiedzialność. Jeśli uważasz, że twój sen rzeczywiście może mieć takie podłoże, postaraj się świadomie popracować nad tym, by w swojej głowie oczyścić seks z wszystkich przyległości. Seks to zabawa, radość, bycie razem dwojga ludzi i możesz uważać go za fajną rozrywkę! Nie ma w tym nic złego!