Strefy erogenne kobiet - jak je rozpoznać?

Badania wskazują, że strefy erogenne kobiety zajmują aż 15 proc. powierzchni ciała, podczas gdy u mężczyzn stanowią zaledwie 3 proc. Wrażliwość stref erogennych kobiet ewoluuje, dlatego nie tylko trzeba umieć je rozpoznać, ale i odkrywać. Jak to robić podpowiada ekspertka Fun Factory.

Strefy erogenne kobiet - jak je rozpoznać?

W jednym z odcinków kultowego serialu "Przyjaciele", Monica i Rachel odkrywają przed Chandlerem siedem stref erogennych kobiet, czyli szczególnie wrażliwych na dotyk obszarów ciała, których drażnienie wywołuje pobudzenie seksualne. By mógł usłyszeć nie tylko "hmm, było miło" tylko - "o mój Boże, ktoś ją tam zabija…".Dla Chandlera wyznania dziewczyn były dość zaskakujące. Gdy zapytać o to mężczyzn, najczęstsze odpowiedzi to: piersi, narządy płciowe i może jeszcze usta i szyja. A jak się okazuje – to nie jest nawet połowa stref erogennych kobiet! Bardzo wrażliwymi miejscami na ciele kobiety są także owłosiona skóra głowy, kark, płatki uszu, plecy między łopatkami, brzuch, szczególnie w okolicy pępka, pośladki, a nawet wewnętrzna strona dłoni i okolice kostek stóp.

Zobaczcie także: Miłośnicy piwa chętniej chodzą do łóżka na pierwszej randce? Oto wyniki badań

Znajomość stref erogennych to jedno. Zupełnie inną sprawą jest ich pobudzenie. - Doświadczenie ekspertów oraz badania w seksuologii wskazują na ważną rzecz. Wrażliwość i “umiejscowienie” stref erogennych kobiet może się zmieniać - zauważa Anna Moderska, konsultantka erotyczna Toyparty, ekspertka współpracująca z marką gadżetów erotycznych Fun Factory.

Co bardzo istotne, odbiór wrażeń płynących ze stref erogennych to bardzo indywidualna kwestia. Dla jednej kobiety lizanie ucha to największa rozkosz i perwersja, a dla innej straszliwa tortura. Dlatego tak ważne jest, by nie kochać się z partnerką "tak jak lubimy”, a raczej postawić na otwartą komunikację, żeby stale dowiadywać się, co jej sprawia przyjemność. Bo przecież to się może zmieniać w czasie  - dodaje ekspertka Fun Factory.

Zobaczcie także: Jak powstają dźwięki do filmów pornograficznych?

Jak odkrywać kobiece strefy erogenne:


1)    Za pomocą… wibratora, który jest doskonały nie tylko do stymulowania strefy waginalnej, ale też do masowania piersi, uszu, karku czy pleców.

2)    Rozmawiając, obserwując i słuchając. - Strefy erogenne kobiet mogą zmieniać się, w zależności od tego z jakim partnerem aktualnie jest, a nawet w jakim nastroju jest w danej chwili. Czy to się mężczyznom podoba czy nie, kobiety trzeba obserwować i słuchać w łóżku. Tylko tak w pełni się je zaspokoi - podpowiada ekspertka Fun Factory.

3)    Poprzez niestandardowe zabawy (masaż świecą, piórkiem). To, o czym mężczyźni zapominają, to fakt, że kobiety mogą osiągać orgazm nie tylko przez penetrację, ale także przez odpowiednie pobudzenie stref erogennych. W pobudzeniu mogą pomóc niestandardowe zabawy z wykorzystaniem gadżetów czy kosmetyków erotycznych, które pozwalają odkrywać zupełnie nowe seksualne doznania i lepiej rozumieć kobiece ciało.

4)    Za pomocą dotyku. Nie ma nic bardziej zmysłowego niż czuły dotyk – od delikatnego muskania, po masowanie, drapanie czy nawet szczypanie, kąsanie zębami, używanie ust i języka – a dla niektórych i klapsy! Dłonie i usta uważnego partnera to jeden z ważniejszych "narzędzi" poznawania ciała kobiety!Zobaczcie także:Źródło/ Foto: Mat. prasowe/ YouTube


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Sobota 19.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×