Swinging, czyli kontrolowana zdrada

Kim dokładnie są swingersi? Czy potrzeba seksu poza związkiem to normalna potrzeba czy wynik niezadowolenia z życia seksualnego? Na czym polega tego rodzaju relacja seksualna dowiesz się z naszego artykułu. Zachęcamy do lektury!

Swinging czyli kontrolowana zdrada

Swinging, czyli kontrolowana zdrada

Mianem swingersów określa się pary uprawiające seks z wieloma osobami za zgodą i aprobatą drugiego partnera. Do swingowania przyznaję się od 1 do 4 procent populacji. Seks pozamałżeński, czy poza związkiem przestał być tematem tabu, a jak widać, zaczął znajdować swoich zwolenników twierdzących, iż relacje seksualne z jednym partnerem przez dłuższy czas są niemożliwe. Pary te uważają, że otwartość w sprawach łóżkowych pozwala uniknąć kłamstw i zazdrości, która wiąże się z tradycyjnymi skokami w bok, a swinging nie oznacza zdrady.  

Seks z wieloma osobami może mieć naprawdę różne oblicza. Niektórym wystarczy oglądanie innych par uprawiających seks, ewentualnie bycie obserwowanym podczas stosunku. Inni natomiast decydują się na trójkąty lub seks grupowy. Część z nich jest w pełni zadowolona z tradycyjnych stosunków z osobami płci przeciwnej, inni chcą tymczasem poeksperymentować z przedstawicielami tej samej płci, nawet jeśli na co dzień żyją w heteroseksualnych związkach. Dozwolone jest wszystko - od niewinnych spotkań po takie, które możemy nazwać mianem orgii - wszystko tak naprawdę jest kwestią ustaleń pomiędzy swingersami.

Swinging możemy podzielić na trzy rodzaje: soft swinging, closed swinging oraz open swinging. Soft jest idealny dla tych, którzy dopiero co rozpoczynają swoją przygodę jako swingersi. Zabawa zaczyna się od gry wstępnej z innymi osobami, po czym para uprawia seks w tym samym pokoju, w którym znajdują się inni swingersi. Bardzo istotne jest to, że penetracja zarezerwowana jest tylko i wyłącznie dla naszego partnera.

Closed swinging wiąże się z większym doświadczeniem. Polega on na pójściu z obcą osobą do innego pokoju i uprawianiu z nią seksu z penetracją włącznie. Odbywa się to wszystko bez obecności naszego partnera. Wersja open polega na otwartym dzieleniu się swoim partnerem, nawet w tym samym łóżku. Może to przybrać formę trójkąta bądź seksu grupowego. Często ten rodzaj swingingu wybierają pary, które chcą mieć ze sobą stały kontakt.

Oczywiste jest, że tego typu praktyki mają swoje zalety jak i wady. Plusy to z pewnością urozmaicenie pożycia, poznawanie nowych ludzi, nauka nowych pozycji, szereg nowych doznań. Niektórzy twierdzą, iż decyzja o swingowaniu pozwoliła uratować ich związki i odkryć siebie na nowo. Z drugiej strony otwarty związek nie jest dla każdego.

Przechodzisz trudny moment w związku? Nie ryzykuj dodatkowo. To naprawdę nie jest dobry pomysł by naprawić i tak kulejące już relacje między Wami. W wyniku zazdrości o innych partnerów pojawiać się będą między Wami dodatkowe spięcia. Niektóre osoby są zaborcze, a świadomość, że ich partner ma bliskie relacje z inną osobą będzie dla nich nie do zniesienia.

Swinging staje się coraz bardziej akceptowalnym stylem życia. Czy jest dla Ciebie? Sama odpowiedz sobie na to pytanie. Zazwyczaj tego typu sytuacje nie pozostają bez echa w związku. Będą pojawiać się wyrzuty sumienia, poczucie krzywdy i zdrady, wzajemne pretensje, brak zaufania, może się również zwiększyć dystans między Wami.

Wiele par nie wytrzymuje tej próby i dochodzi do rozstania. Zanim zdecydujesz się na krok w tym kierunku, zastanów się nad ewentualnymi zyskami i stratami. Istnieje bowiem wiele innych wspaniałych sposobów mogących urozmaicić Wasze życie seksualne, sposobów, które nie opierają się na zdradzie. 


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Podgórska , Środa 06.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×