Udawane orgazmy

Większości z nas przynajmniej raz w życiu zdarzyło się udawać orgazm. Do odgrywania rozkoszy przyznaje się ponad 80% aktywnych seksualnie kobiet. O tym, dlaczego udajemy i jakie są tego skutki przeczytacie tutaj. Zapraszamy do lektury i postanowienia, że od dziś już nie będziemy oszukiwać.

Udawane orgazmy

Udawane orgazmy

Statystyki mówią same za siebie. Wiele z nas udaje orgazmy i jest przekonana o tym, że ich partner nie ma pojęcia, jak odróżnić ten prawdziwy od symulowanego. Jednorazowy popis umiejętności aktorskich nie jest niczym szkodliwym, gorzej gdy gramy praktycznie zawsze, bo nasz mężczyzna nie umie nas zadowolić albo nie potrafimy się odprężyć. Przyczyn udawania jest dużo.

Niektóre kobiety uważają, że orgazm jest nieodłącznym elementem seksu, traktują go jak produkt osiągany w toku akcji. Niestety takie myślenie jest zgubne. Gdy skupiamy się na tym, że musimy osiągnąć rozkosz, nie jesteśmy w stanie pozwolić sobie na utratę kontroli. Nie potrafimy cieszyć się seksem i przeżywać doznań. Kiedy orgazm się nie pojawia po prostu go udajemy. 

Wiele par musi się "dotrzeć". Nie zawsze jest tak, że seks w związku jest tak wspaniały, że Ty masz niekończący się permanentny orgazm. Kobieta i mężczyzna muszą się nawzajem poznać, odkryć swoje ciała i sposoby w jakie można sobie sprawiać przyjemność. Jeśli za każdym razem, gdy jesteś ze swoim partnerem w łóżku udajesz, on jest przekonany o tym, że Ciebie zadowala i konsekwentnie, co noc postępuje według tego schematu, który jego zdaniem kończy się sukcesem. Daj mu do zrozumienia, że chcesz eksperymentować. Wyruszcie w podróż w poszukiwaniu orgazmu, to może być niesamowicie przyjemne.

Orgazm traktowany jest jak dowód miłości, a gdy się nie pojawia uważamy, że w naszym związku jest coś nie tak. Pamiętaj jednak o tym, że przyczyny mogą być zupełnie inne. Być może wasz seks nie był zbyt udany, bo Ty albo Twój partner jesteście przemęczeni lub zmagacie się z osobistym problemem np. stresem w pracy. Nie myśl o jednorazowym braku orgazmu jak o wielkiej tragedii. Wszystkim zdarzają się lepsze i gorsze dni, a taki epizod jest najprawdopodobniej bez znaczenia. Jeśli jednak, kiedyś było wam dobrze, a od dłuższego czasu seks nie ma smaku powinnaś zastanowić się nad waszym związkiem. Nasza psychika ma ogromny wpływ na seks, kiedy coś nas trapi, ciężko o oddanie się rozkoszy. Porozmawiaj z partnerem i dowiedz się dlaczego oddalacie się od siebie.

Kobietom zdarza się przeżyć upojną noc z mężczyzną, z którym nie czują emocjonalnej więzi. Wiele z nas wdaje się w jednorazowe romanse i przygody, bo potrafi się przy tym świetnie bawić i mieć rewelacyjny seks. Wiele, lecz nie wszystkie, ponieważ nie każda kobieta umie czerpać przyjemność, gdy nie jest wystarczająco zaangażowana uczuciowo w relacje z mężczyzną. Dopiero kiedy związek zacznie dojrzewać, a ona poczuje miłość, przywiązanie i zaufanie, będzie mogła się całkowicie zapomnieć i osiągnąć orgazm. Dlatego w nowych związkach musi upłynąć trochę czasu nim Ty odkryjesz totalną przyjemność z waszych zbliżeń. Musisz po prostu pokochać swojego partnera.Dodał(a): Martyna Matysiak , Poniedziałek 23.07.2012 (aktualizacja: 2012-08-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×