Unikasz seksu? Naukowcy wiedzą, dlaczego!

Zauważyłaś, że od jakiegoś czasu zupełnie nie masz ochoty na seks? Twoja niechęć nie bierze się znikąd. Poznaj najnowsze doniesienia naukowców!

seks-a1822d406b438d55ffba194a7f4efb46_748e6a.jpg

Seks to jedna z najsilniejszych potrzeb każdego z nas. Udane życie seksualne ma wpływ na nasze samopoczucie- zarówno fizyczne, jak i psychiczne... Mimo to, coraz rzadziej mamy ochotę na stosunek z partnerem. Naukowcy przestrzegają, że zanik tej sfery życia może powodować problemy z samoakceptacją, nerwowość i lęki.

Shervin Assari, psycholog z Uniwersytetu Michigan, postanowił głębiej zbadać tę kwestię. Jego wnioski są zaskakujące- aż 40 % kobiet w różnym wieku regularnie unika zbliżeń z partnerem. Często ma to związek z bólami odczuwanymi podczas stosunku. Panie będące w ciąży obawiają się uszkodzenia płodu i poronienia. Zachowanie kobiet jest również spowodowane traumatycznymi przeżyciami.

Jeśli chodzi o mężczyzn, głównymi powodami unikania seksu są dla nich problemy zdrowotne. Aktywność seksualną panów zmniejsza cukrzyca oraz otyłość. Duży wpływ na jakość życia seksualnego mężczyzn ma również spożywanie przez nich większej ilości substancji psychoaktywnych, niż w przypadku kobiet.  

Najgorszym powodem w przypadku obu płci jest jednak... samotność. Co ciekawe, uczucie odosobnienia zmniejsza ochotę na kontakt z innymi ludźmi, nie wspominając o seksie. Samotne osoby bardzo często wypełniają "pustkę" pornografią, co zaburza ich poczucie własnej wartości i jeszcze bardziej oddala od prawdziwych relacji. Co ciekawe, nawet w udanych i szczęśliwych związkach partnerzy świadomie rezygnują z seksu- zwykle z powodu zaniku więzi, ale nie zawsze. Czasami uważają, że są "za starzy" na seks. Często wstydzą się także swojego wyglądu.  

O problemach z seksualnością warto rozmawiać z lekarzem- mimo że to dość wstydliwa sprawa, warto pamiętać, że seks to gwarancja dobrego samopoczucia i niezwykle ważna sfera naszego życia.

Zdjęcie: iStock 

Źródlo: Dailymail.co.uk 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Sobota 05.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×