Więcej seksu tak naprawdę wcale nie uszczęśliwia? Oto wyniki badań

To, że seks ma wiele zalet jest oczywiste. Jednak czy naprawdę większa ilość współżycia zwiększa nasze poczucie szczęścia? Zobaczcie co mówią najnowsze badania.

seks w małżeństwie.jpg

Więcej seksu tak naprawdę wcale nie uszczęśliwia? Zobaczcie nowe wyniki badań

O seksie mówi się coraz więcej. Zalety seksu są wszystkim raczej znane, jednak nowe badania wprowadzają nieco zamętu w ogólnie przyjęte korzyści jakie płyną z kochania się ze swoim partnerem.

Naukowcy z Carnegie Mellon University postanowili sprawdzić jaki jest związek między poziomem odczuwania szczęścia, a częstotliwością uprawiania seksu. Wyniki wszystkich nieco zaskoczyły.

Zobacz też: OTO POZYCJE SEKSUALNE, KTÓRE SPRAWIĄ, ŻE ZAKOCHACIE SIĘ W SOBIE JESZCZE BARDZIEJ 

Do eksperymentu zaproszono małżeństwa w wieku od 35 do 65 lat i podzielono na dwie grupy. Jedna z nich dostała zalecenie, by uprawiać seks 2 razy częściej, natomiast druga grupa mogła nadal pozostać przy swoich przyzwyczajeniach. Wszystkich poproszono także, by każdego dnia wypełniali ankietę mierzącą ich poziom szczęścia, zdrowia i trendy w zachowaniu, jak również poziom przyjemności z seksu. 

 

Ku zdziwieniu wszystkich, pary, które miały częściej się kochać wcale nie wykazały zwiększonego poziomu szczęścia. Co więcej, okazało się, że u niektórych poziom ten się nawet obniżył, a grupa, która nie dostała żadnych instrukcji, co do zwiększenia częstotliwości zbliżeń okazała się grupą szczęśliwszą.

Zobacz też: CHCESZ WIĘCEJ ROMANTYZMU W ŁÓŻKU? OTO KILKA CENNYCH RAD 

Sami badacze przyznają jednak, że taki wynik może być powodem formuły jaką przyjął eksperyment. Polecenie zwiększenia ilości współżycia mogło wywrzeć na uczestnikach presję, która mogła wpłynąć na zmniejszenie radości ze współżycia.

Naukowcy z USA planują zatem powtórzyć badania, jednak tym razem zasady będą bardziej sprzyjające, by wyniki mogły być naprawdę miarodajne.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 09.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×