Zakupy czy orgazm - co daje kobiecie więcej przyjemności? Oto wyniki badań

To, że kobiety kochają zakupy jest oczywiste. Ale czy wyprzedaże mogą im dać tyle samo radości i przyjemności co... orgazm? Zobaczcie wyniki badań!

udane zakupy.jpg

Zakupy czy orgazm - co daje kobiecie więcej przyjemności? Oto wyniki badań

To, że kobiety kochają zakupy jest wiadome od zawsze. Bardzo często na poprawę humoru wybierają się do galerii, a kiedy uda im się złowić coś pięknego w dobrej cenie zadowolenie nie ma granic.

Czy jednak zakupy są w stanie być jedną z największych przyjemności jakich doświadczają kobiety? Czy można je porównać do samego kobiecego orgazmu? Naukowcy postanowili to zbadać, a wyniki okazały się bardzo ciekawe.

Zobacz też: SEKS TO ZDROWIE? TAK, TO POTWIERDZONE! 

Badacze wykorzystali w swoim eksperymencie technologię śledzenia twarzy oraz aktywność różnych obszarów mózgu odpowiedzialnych za dawkowanie dopaminy, czyli te same, które uaktywniają się podczas osiągnięcia orgazmu w trakcie seksu.

 

Okazało się, że u miłośniczek zakupów podczas zwiedzania sklepów obszar ten jest dość mocno aktywny. Co więcej, im bardziej zakupy stawały się udane, a badana kobieta była z nich zadowolona, tym obszar stawał się mocniej aktywny.

Zobacz też: SŁYNNY KOBIECY PUNKT "G" TAK NAPRAWDĘ NIE ISTNIEJE?

Z badania wynika więc, że robienie zakupów uaktywnia te same obszary naszego mózgu, co osiąganie przyjemności podczas udanego seksu.

Oczywiście nie każda z pań lubi zakupy na tyle, by pobudziły one mózg w takim stopniu jak może tego dokonać partner w sypialni, choć oczywiście jest to jakaś alternatywa dla tradycyjnego osiągania szczytów przyjemności.

A wy, jak bardzo lubicie zakupy?

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 16.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×