8 największych sekretów, jakie kryją się za urządzaniem wesela! Małżonkowie zdradzają, czego żałują...

Co o tym sądzisz?

weddingonthebeachsecretsmain.jpg

Przygotowanie ślubu i wesela, zwłaszcza samodzielnie, bez pomocy profesjonalnego wedding plannera lub chociażby przyjaciół, to nie lada wyzwanie. Chcemy, aby wszystko było idealnie, aby ceremonia przebiegła bez zarzutu, a do tego była pięknie zaaranżowana, a podczas wesela goście bawili się jak najlepiej. Nie zapominajmy przy tym o samej powadze ślubu i o związanym z tym stresie i nerwach towarzyszących rozpoczynaniu wspólnej drogi, jaką jest małżeństwo. To wszystko sprawia, że przygotowującym wesele narzeczonym zdarza się popełniać błędy lub gafy, a jeśli nawet nie widzą ich podczas przygotowań do uroczystości, po latach twierdzą, że część spraw organizacyjnych dotyczących ich wesela mogła być przeprowadzona zupełnie inaczej. 

Bazując na tych doświadczeniach małżonków, serwis WeddingWire przeprowadził ankietę, w której zapytał pary małżeńskie, co na temat organizacji swego wesela ukrywali przed rodziną i znajomymi lub/i czego najbardziej w organizacji swego wesela żałują. Dodajmy, że na pytania redaktorów portalu odpowiedzieli ankietowani, wśród których było 68% kobiet i 32 % mężczyzn. Co wynika z ankiety?  

  1. 1/4 ankietowanych małżonków wyznała, że na wesele zaprosili gości, co do których mieli nadzieję, że jednak się nie pojawią. 
  2.  Jedna na 10 par wyznała, że myślała o całkowitym odwołaniu ślubu i wesela. 
  3.  Jedno na 5 ankietowanych małżonków wyznało, że w dniu ślubu miało kaca.
  4.  Jedno na 5 ankietowanych małżonków podczas wesela kłamało na temat tego, jak poznało swojego współmałżonka. 
  5. Jedno na czworo ankietowanych małżonków przyznało, ze bardziej niż na stresujący ślub czekało na odprężającą podróż poślubną. 
  6. Jedna na pięć ankietowanych osób przyznała, że na weselu nie pamiętała imienia co najmniej jednej zaproszonej osoby. 
  7. Jedna na pięć ankietowanych osób przyznała, że... wzięła "mniejszy" ślub przed tym, jak urządzone zostało wesele (w polskich realiach byłby to pewnie ślub cywilny jakiś czas przed kościelnym i weselem). 
  8. Rzeczy, których najbardziej żałują pary małżeńskie w związku z organizacją ich wesela, to:

- wydanie zbyt dużej ilości pieniędzy,

- wybranie nieodpowiednich podwykonawców ślubnych, 

- niezadowolenie z tego, jak ostatecznie wyglądały zamówione bukiety ślubne lub/i ozdoby kwiatowe

- w dalszej kolejności małżonkowie żałują złego doboru dań na weselu oraz ewentualnie ich ilości (za mało luz zbyt wiele)

Co sądzisz na temat tego typu badań? Naszym zdaniem są one pomocne dla narzeczonych, którzy dopiero organizują wesele. Być może dzięki tego typu publikacjom będą oni mogli zawczasu "nauczyć się" organizacji tego najważniejszego wydarzenia w życiu na błędach innych i nie popełnić swoich. Chociaż, jak uczy życie, małych "wpadek ślubnych" raczej nie da się uniknąć. ;) 

Zobacz też: 5 rzeczy, które musisz wiedzieć przed ślubem, a  o których NIKT Ci nie powiedział 

 źródło: HarpersBazaar.co.uk 

 zdjęcie: iStock 

 Zobacz też:


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Poniedziałek 06.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
belll
zdecydowanie trzeba dobrze organizacyjnie przygotować wesele. Nie można zapomnieć o plany stołów chociaż mogłoby się wydawać, że każdy trafi bez tego
Dodano: 2017-05-03 14:45:50 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×