Ślub i wesele w plenerze

Ten dzień powinien być najpiękniejszym dniem w twoim życiu, dlatego warto zrobić wszystko, aby odbył się w magicznych i romantycznych okolicznościach. Jeżeli marzysz o ślubie i weselu w plenerze, mamy dla ciebie kilka wskazówek, co zrobić, aby ten dzień był jeszcze bardziej wyjątkowy.

iStock_93299599_SMALL (1).jpg

ŚLUB W PLENERZE

Od początku 2015 roku prawo umożliwia branie ślubu cywilnego w plenerze. Taka możliwość istniała również wcześniej, jednakże zawsze wiązało się to z uzasadnieniem wyjątkowymi przyczynami. Ponieważ określenie tych przyczyn nie było jasno stanowione w kodeksie prawa cywilnego, sytuacje te zdarzały się nieczęsto. Pomimo tego, że warunki nieco się zmieniły, ślub cywilny w plenerze należy dodatkowo opłacić. Przyjęto, że koszt takiego ślubu będzie wynosił dodatkowe 1000 zł, w co wlicza się koszt obecności urzędnika i jego dojazd na miejsce.

Jeżeli marzysz o ślubie kościelnym w plenerze, musisz być przygotowana na niepowodzenie tego przedsięwzięcia. Prawo kanoniczne zabrania, poza okolicznościami wyjątkowymi, udzielania ślubów w miejscach niewyświęconych. Co prawda zdarzają się wypadki, że władze kościelne odstępują od tej reguły, jednakże wiąże się to z dość długotrwałym procesem, bowiem o pozwolenie na udzielenie ślubu w plenerze, trzeba wystąpić do biskupa, ale też podać bardzo ważny powód, dla którego chce się powiedzieć tak pod gołym niebem.

WESELE W PLENERZE

Wesela plenerowe mogą wynagrodzić brak zgody na udzielenie ślubu kościelnego w plenerze. Zabawy pod gołym niebem, wśród wymarzonej przestrzeni z pięknymi kwiatami i nastrojowymi lampkami, mogą mieć naprawdę bajkowy klimat.

Warto pamiętać, aby oprócz pięknego otoczenia zadbać również o komfort pary młodej i zaproszonych gości. Uroczystości te należy planować zupełnie inaczej niż te, które miałyby odbywać się na sali. Na pewno konieczne będzie śledzenie długoterminowej pogody. Jeżeli nie zapowiada się ona dobrze, praktycznym rozwiązaniem, może być postawienie namiotów nad miejscem, w którym plenerowe wesele ma się odbywać. Będzie to gwarancją, że goście nie zmokną, kiedy niespodziewanie oberwie się chmura, ale też będą chronieni od upału.

Polska pogoda może być kapryśna, więc kolejnym elementem, który warto mieć w asortymencie plenerowego wesela, będą ciepłe koce. Atmosferę można rozgrzać pięknie wyglądającymi lampionami, świeczkami lub bombkami, które zawisną na rozłożonym namiocie lub drzewach, otaczających nasze wymarzone miejsce.

Zaletą plenerowego wesela jest również to, że poza oczepinami, można zagwarantować gościom gry i zabawy, z którymi dotychczas się nie spotkali. Kreatywne kręgle lub rzucanie do celu, może fantastycznie urozmaicić ten wieczór. Jeżeli nie planujesz wyłożenia podestu i wesele będzie odbywało się bezpośrednio na trawie lub piasku, uprzedź wcześniej swoich gości, o konieczności zabrania obuwia na zmianę. Sprawisz w ten sposób, że twoi bliscy, którzy przybędą świętować razem z tobą, będą czuli się komfortowo.

Wesela w plenerze potrafią być malownicze i urządzone na ogromną ilość sposobów. Komfort i magia, jakie zapewnisz sobie i swoim gościom, urządzając je w otwartej przestrzeni, sprawią, że do końca życia nie zapomnisz tego dnia.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Piątek 05.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-05)

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (13)

Awatar
Marta89
Wynająć namiot i bawić się do rana. Ślub w plenerze to mega rzecz, szczególnie jak już się ściemni i jest ten nastrój! O otoczkę wesela można zadbać w sklepach internetowych takich jak https://bridartis.pl czy też https://stronawesela.pl .
Dodano: 2018-05-18 09:30:15 Zgłoś nadużycie
judyta1998
Śluby w plenerze są coraz popularniejsze, a ich wyjątkowo atmosfera jest najbardziej wyczuwalna nad pięknym morskim lub górskim krajobrazem. Moja przyjaciółka miała tradycyjny- nie plenerowy ślub, ale zdecydowała z kolei na zdjęcia ślubne w plenerze-piękny ogród i huśtawka, a wszystko za sprawą fotografki http://agatapietrzyk.com/. Wklejam, bo robi naprawdę fajne zdjęcia, a efekty każdy może ocenić sam. Warto zaoszczędzić czas i mieć sprawdzony namiar chociaż w tym temacie.
Dodano: 2017-06-13 13:16:32 Zgłoś nadużycie
verka
Deszcz wcale nie musi być przeszkodą, bo przy takim weselu zwykle używa się namiotów. Więc to też nie jest tak, że goście siedzą pod całkowicie gołym niebem :) Super miejscem na ślub w plenerze jest Luxury Hotel w Katowicach. Mają piękny ogród, na stronie zresztą można zobaczyć zdjęcia http://www.rezydencjahotel.pl/pl/wesela/oferta-weselna/zaslubiny-w-ogrodzie .
Dodano: 2017-05-26 10:35:42 Zgłoś nadużycie
over
mnie się podoba bardzo ta sala https://www.hotelponiatowski.pl/wesele-warszawa ,jeszcze nie jestem na etapie mocnego planowania, może gdzieś koło lata ale przeglądam różne opcje. Tu wszystko wygląda bajecznie, przypomina mi się pewien film o księżniczce. Myślę że można się tam tak poczuć, obok swojego księcia. Ja wam powiem że zdjęcia wyglądają rewelacyjnie, ktoś tam robił wesele?
Dodano: 2017-02-26 21:26:26 Zgłoś nadużycie
nolka3
Ja zgadzam się z Moniką, warto zainteresować się innymi miejscami na wesele choćby http://www.bluecactus.pl/dla-rodziny/wesele/ , fajna miejscówka, cena atrakcyjna, restauracja mieści około 250 osób/ gości weselnych. Obok jest piękne miejsce w postaci parku Morskie oko, do zrobienia pamiątkowych sesji.
Dodano: 2017-02-13 12:56:10 Zgłoś nadużycie
Monik81
Taki ślub wygląda naprawdę przepięknie, jednak to również spore ryzyko jeśli chodzi o pogodę , według mnie jest tyle pięknych miejsc, gdzie można urządzić bajkowe wesele, jak chociażby to http://folvark.klimosz.pl/ , że nie ma sensu za bardzo kombinować.
Dodano: 2016-12-29 09:39:46 Zgłoś nadużycie
absolu
nawet nie zdawałam sobie sprawy z takich rzeczy, ale w odbiorze przez gości bardzo ważne są nawet najmniejsze detale, takie jak winietki, zawieszki na alko czy zaproszenia. Zwłaszcza te ostatnie, bo wywierają pierwsze wrażenie na długo przed faktycznym weselem, dlatego radzę zapoznać się z wieloma ofertami i na spokojnie wybrać najlepszą. Ja zamawiałam taki zestaw z http://bella-arte.pl/ ale pewnie każdy ma swoje preferencje. Najważniejsze, żeby nie lekceważyć jakich rzeczy
Dodano: 2016-12-18 13:48:25 Zgłoś nadużycie
maminka87
Cóż jeżeli ktoś nie czuje się pewnie na parkiecie, na pewno nauka tańca pozwoli mu przełamać nieśmiałość. Sama powiem Wam, że bardzo chętnie zdecydowałabym się na taką opcję http://romantyczne.com, a konkretnie ślub i wesele na Dominikanie, to byłoby coś niepowtarzalnego. Gdybyście mieli taką możliwość, wybralibyście ten zakątek świata na taką wyjątkową chwilę?
Dodano: 2016-09-30 11:03:14 Zgłoś nadużycie
ryszka
Mi się marzył slub i wesele w plenerze, ale tak - ślub odpadł, bo nie dostaliśmy od biskupa zgody na ślub w plenerze, a zależało nam na kościelnym, wesele w plenerze też niestety odpadło, bo kasowo byśmy nie dali rady, to zdecydowanie większe koszty niż tradycyjne wesele :( Ale i tak było pięknie :D Mieliśmy w Karczmie Szymaszkowa w Zakopanem, a kto w niej był to wie jakie tam są widoki, zapierają dech w piersiach nie mniej niż by w plenerze wesele było :) I ogółem przyjemnie tam było, bo wszystko dograne, klimat góralski, jedzenie ekstra, było gdzie potańczyć :)
Dodano: 2016-08-25 21:43:38 Zgłoś nadużycie
1  2  »

Zobacz również

×