Szybki ślub - jak go zorganizować?

Nie każdy z nas marzy o hucznym weselu dla całej rodziny. Czasami chcemy, aby w tej wyjątkowej uroczystości uczestniczyli oprócz nas jedynie świadkowie. Podpowiadamy, jak przygotować się do minimalistycznego ślubu.

iStock_66620325_MEDIUM.jpg

Szybki ślub bez udziału większości rodziny spotyka się zwykle z niezrozumieniem. Jednak sposób, w jaki zawieramy małżeństwo, nie ma większego wpływu na późniejsze szczęście w związku. Przeciwnie- w kwestii ślubu najważniejsze jest właśnie Wasze zadowolenie. Zanim jednak zdecydujesz się na kameralny ślub, zastanów się na spokojnie, z czego rezygnujesz. Być może przeraża Cię wizja wielomiesięcznego przygotowywania się do ceremonii, jednak tak naprawdę właśnie o tym marzysz?

Jeżeli jednak przemyślałaś wszystkie za i przeciw i uważasz, że organizacja hucznego wesela to strata czasu i pieniędzy, a przede wszystkim zaprzeczenie intymności tak ważnej w tym dniu, teraz musisz podjąć kilka ważnych decyzji.


Na początku warto się zastanowić, czy chcielibyście wziąć ślub kościelny, czy wystarczy Wam cywilny. Ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego jest dużo prostszy jeśli chodzi o sprawy organizacyjne. Taki ślub możecie wziąć w każdym urzędzie w całej Polsce. W tym celu musicie się udać do urzędu na co najmniej 31 dni przed planowanym zawarciem małżeństwa. Tam odpowiecie na kilka pytań, a także dowiecie się, jakie dokumenty będą Wam potrzebne. Obecnie bardzo modne stają się śluby poza urzędem. Oczywiście, jeśli marzycie o ślubie w plenerze, nic nie stoi na przeszkodzie. 


Jeśli chodzi o dalszą część świętowania, warto zaprosić świadków lub rodziców na elegancki obiad, jednak nie musicie tego robić. Może jednak wspólnie zjedzone danie w wykwintnej restauracji będzie doskonałym zwieńczeniem uroczystości?


Co z białą suknią?

Kto powiedział, że minimalistyczny ślub oznacza skromną suknię? Wręcz przeciwnie- za zaoszczędzone na weselu pieniądze możesz kupić suknię, o jakiej zawsze marzyłaś. Dobrym pomysłem jest także wypożyczenie sukni. Tego dnia masz się czuć wyjątkowo. Ostatecznie i tak najważniejszą osobą, dla której się stroisz, jest Twój przyszły mąż. Co więcej, mniejsze towarzystwo na ślubie sprawia, że nie musisz zastanawiać się, czy Twoja sukienka przypadnie do gustu cioci, którą ostatni raz widziałaś w dzieciństwie.

Zdjęcie: iStock 
Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 23.09.2016 (aktualizacja: 2016-09-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (5)

Awatar
Anonim
Różnie jest z tymi ślubami, każdy na pocztku marzy o ślubie skromnym w wyjątkowym miejscu, ale później podlicza osoby które chce zaprosić i się człowiek zastanawia czy to dobra opcja, Podobnie z obsługą. Tu akurat ryne jest spory, ten jedyny fotograf czy dj może być zajęty ale zawsze warto pytać bo czasem też mają wolne terminy
Znajoma w 2018 roku wzieła właśnie https://adriangudewicz.pl/ https://adriangudewicz.pl/blog/ i sa mega zadowoeni ze zdjęć ślubnych.
Dodano: 2019-03-15 11:58:28 Zgłoś nadużycie
Anonim
Nie tak prosto zorganizować ślub w ostatniej chwili. Większość sal weselnych a na pewno te najlepsze mają zajęte terminy. Tak samo zespoły, dj i fotografowie. Wystarczy sprawdzić http://www.kbfoto.com.pl/#terminarz-slubny jednego z Białostockich fotografów. Nie ma ani jednego weekendu wolnego na ten rok!! Na kolejny całe lato zajęte. Z tego co się orientowałam nie jest jednyn!!
Dodano: 2017-03-11 18:32:23 Zgłoś nadużycie
Anonim
Nie tak prosto zorganizować ślub w ostatniej chwili. Większość sal weselnych a na pewno te najlepsze mają zajęte terminy. Tak samo zespoły, dj i fotografowie. Wystarczy sprawdzić http://www.kbfoto.com.pl/#terminarz-slubny jednego z Białostockich fotografów. Nie ma ani jednego weekendu wolnego na ten rok!! Na kolejny całe lato zajęte. Z tego co się orientowałam nie jest jednyn!!
Dodano: 2017-03-11 18:31:23 Zgłoś nadużycie
Anonim
Nie tak prosto zorganizować ślub w ostatniej chwili. Większość sal weselnych a na pewno te najlepsze mają zajęte terminy. Tak samo zespoły, dj i fotografowie. Wystarczy sprawdzić http://www.kbfoto.com.pl/#terminarz-slubny[/url terminarz] jednego z Białostockich fotografów. Nie ma ani jednego weekendu wolnego na ten rok!! Na kolejny całe lato zajęte. Z tego co się orientowałam nie jest jednyn!!
Dodano: 2017-03-11 18:29:41 Zgłoś nadużycie
Kasandra31
Sama zorganizowałam ślub z dosłownie 2 miesiące i jestem pewna, że każdy jest to w stanie wykonać. Bądź co bądź, gdybym sama miała po raz kolejny wybrać jakieś miejsce na przyjęcie weselne, na pewno postawiłabym na Hotel Poniatowski http://www.hotelponiatowski.pl/ ponieważ nie tylko prezentuje się niesamowicie, ale co więcej ma również wyjątkowy klimat.
Dodano: 2016-10-03 14:57:28 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×