Tych rzeczy nie powinnaś robić przy weselnych gościach!

Mimo że ślub to przede wszystkim Twój dzień, nie powinnaś zapominać o kilku dobrych manierach...

przygosciach.jpg

Mówi się, że ślub to przede wszystkim ceremonia zakochanych... Nie oznacza to jednak, że możesz zapominać o zaproszonych gościach. Istnieją pewne błędy, których musisz uniknąć, aby nie urazić swoich najbliższych i przy okazji nie wyjść na Pannę Młodą, której brak kultury... Czego nie wolno robić przy gościach?

Mówienie o kosztach wesela

Przyznawanie się do kosztów organizacji ślubu jest nieco nie na miejscu- zwłaszcza że po ślubie Twoi goście przynieśli Wam prezenty, które w dużej mierze pokryją Wasze wydatki. To, ile wydałaś na ślub, było wyłącznie Waszą decyzją, za którą żaden z gości nie jest odpowiedzialny... 

Kłótnie z mężem

Organizacja wesela oraz sam ślub powodują ogromny stres, jednak nie może on sprawić, że zapomnicie o podstawowych zasadach kultury. Publiczne kłótnie spowodują, że goście poczują się nieswojo, zaczną się o Was martwić, a dodatkowo mogą próbować rozwiązywać Wasze problemy. Pamiętaj, że drobne niedociągnięcia w organizacji wesela wcale nie są najważniejsze tego dnia- nie warto się o nie kłócić.

Faworyzowanie gości

To, że masz ochotę spędzać czas jedynie ze swoją najlepszą przyjaciółką z dzieciństwa, jest całkowicie normalne, jednak na własnym weselu musisz zachowywać się niczym najlepsza gospodyni. Nawet jeśli na co dzień nie jesteś blisko z pewną częścią rodziny, w dniu wesela postaraj się porozmawiać z nimi choć chwilę. Sprawisz, że poczują się wyróżnieni i z pewnością będą się dobrze bawić.

Plotkowanie

Nawet jeśli na co dzień lubisz dowiedzieć się, co słychać u Twoich znajomych i trochę... poplotkować, w dniu wesela jest to zakazane! Obgadywanie gości może spowodować liczne nieporozumienia. Nawet jeśli obecność niektórych gości niekoniecznie jest spełnieniem Twoich marzeń, traktuj ich tak, jak wszystkich innych.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Sobota 22.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×