Biurko na każdą okazję

We współczesnych wnętrzach biurka są wykorzystywane na różne sposoby. Dorośli stawiają je na przykład w sypialni, gdzie lubią wieczorem oglądać filmy lub surfować w sieci. Coraz popularniejsza staje się również praca w domu. Jak dobrać biurko, które będzie rzeczywiście wielofunkcyjne?

34 milionkobiet meble biurko 2017.jpg

Biurka nie kupuje się w komplecie z resztą mebli. Trzeba jednak zadbać o to, aby pasowało do szafy, regału czy komody. Projektanci wnętrz odradzają ustawianie w jednym pomieszczeniu mebli w różnym stylu i kolorystyce, ponieważ za bardzo będzie przypominało ono sklep, jeśli w każdym kącie będzie stało coś innego. W takiej sytuacji dodatkowym problemem może się okazać wybór koloru ściany oraz podłogi. Nawet jeśli jesteśmy wielbicielami stylu eklektycznego, który zakłada łączenie elementów w różnej stylistyce, należy to robić tak, aby one do siebie pasowały.

Godziny spędzone w komforcie

Ważna jest nie tylko stylistyka, ale również bezpieczeństwo użytkowania biurka. Przez zakupem sprawdźmy, czy użyty przy produkcji lakier lub klej nie są toksyczne, a poszczególne części dobrze spasowane. Jeśli przy biurku będzie siedziała osoba cierpiąca na alergię, wybierzemy mebel, którego producent gwarantuje, że do jego wykonania zastosował surowce hipoalergiczne. Jednak estetyka i bezpieczne materiały to jeszcze nie wszystko, czego powinniśmy wymagać od biurka, przy którym użytkownik będzie przecież przebywał nawet kilka godzin dziennie. Aby był to czas spędzony w jak największym komforcie, warto przy wyborze kierować się zasadami ergonomii. Na przykład blat powinien być na tyle duży, aby mieściły się na nim wszystkie rzeczy potrzebne do pracy – najlepiej nie mniejszy niż 120 x 80 cm. Z kolei zaokrąglone brzegi umożliwią wsunięcie się pod biurko na tyle głęboko, aby wykorzystać całą jego powierzchnię.

Zdrowe oczy, kręgosłup i stawy

Biurka domowe często są wykorzystywane jako stoły pod komputer. Jeszcze do niedawna większość z nich miała po blatem wysuwaną półkę na klawiaturę. Teraz coraz częściej się z niej rezygnuje, ponieważ ortopedzi zalecają, aby klawiaturę trzymać na biurku. Dzięki temu opieramy łokcie oraz nadgarstki o blat i odciążamy je, co daje ulgę stawom i mięśniom. Monitor komputera stacjonarnego ustawmy na specjalnej podstawce – są one często sprzedawane z biurkiem, ale w razie potrzeby można je dokupić również osobno. Dzięki temu monitor będzie się znajdował w zalecanej przez okulistów odległości 40-75 cm od oczu użytkownika. Pamiętajmy, że ekran należy ustawić pod takim kątem, aby wzrok osoby pracującej znajdował się na jego górnej krawędzi lub odrobinę poniżej.

Dla małego i dużego

Rodzina to z definicji osoby różnego wzrostu. Jak więc pogodzić potrzeby dzieci, które we wspólnym pokoju mają jedno biurko, albo małżonków, którzy we wspólnej sypialni również korzystają z jednego mebla? To może być trudne, ponieważ blaty są montowane standardowo na wysokości 72-75 cm, sporadycznie 85 cm. Dla jednych takie biurko może być za niskie, dla innych za wysokie. Jak poradzić sobie z różnymi oczekiwaniami poszczególnych członków rodziny? Najlepszym rozwiązaniem jest kupno biurka z blatem, którego wysokością można sterować elektrycznie – przy pomocy pilota lub przycisków na blacie bądź pod blatem. Takie meble mają bardzo szeroki zakres regulacji – od 640 do 1290 mm. Z obsługą poradzą sobie nawet dzieci – jest prosta i bezpieczna. Napędy pracują cicho, dodatkowo posiadają funkcję łagodnego startu i szybkiego zatrzymania. Jeśli blat w trakcie podnoszenia się trafi na jakąś przeszkodę, na przykład otwarte okno, półkę lub uchylone drzwiczki od szafki, system natychmiast zatrzymuje się, a blat cofa o kilka centymetrów. Ponadto elektryczne biurka z oferty AJ Produkty są dodatkowo w pełni bezpieczne, ponieważ zostały wyposażone w system antyzgnieceniowy, który zapobiega nagłemu opuszczeniu blatu.

Na nietypowe potrzeby

Biurko sterowane elektrycznie daje również szansę zmiany pozycji podczas pracy. Zgodnie z zaleceniami ortopedów dobrze jest po kilku godzinach wstać. Mając możliwość podwyższenia wysokości blatu, możemy to zrobić, nie przerywając pracy. Wysoki blat to również doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy malują, kreślą lub projektują. Dodatkowym atutem jest możliwość zapamiętania kilku ustawień w panelu sterowania, dzięki czemu powrót do poprzedniej wysokości jest szybki i precyzyjny.

Biurko może nam służyć na różne sposoby. Wystarczy w tym celu wybrać nowoczesny i funkcjonalny model – a takie na pewno są biurka sterowane elektrycznie.


Dodał(a): , Wtorek 30.05.2017 (aktualizacja: 2017-06-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
klaja20
Lubię, kiedy biurka są funkcjonalne i minimalistyczne. Szczególnie wśród komputerowych zwracam na to uwagę, ponieważ jest to dla mnie ważne, jak one wyglądają i czy nie zajmują za dużo miejsca. W sklepie https://miratek.pl/biurka-komputerowe,c20.html widziałam kilka interesujących mnie propozycji, muszę się im przyjrzeć bliżej.
Dodano: 2018-05-26 13:13:42 Zgłoś nadużycie
szpilka13
piękne podstawy do biurek i szafek znajdziecie u producenta (www.alumet.net.pl), który zrobi wam wszystko na wymiar taki, jaki pasuje do Was.
Dodano: 2018-03-17 22:33:08 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×