Zobacz, jak zrobić stroik świąteczny na drzwi

Stroik bożonarodzeniowy, który wieszamy na drzwiach wejściowych do domu lub mieszkania, to ozdoba, która przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych. Ponieważ ten uroczy, świąteczny wianek coraz częściej gości w polskich domach, mamy dla Ciebie krótką instrukcję, dzięki której przygotujesz stroik samodzielnie.

iStock-610031752 (1).jpg

Tradycja wieszania wianków bożonarodzeniowych na drzwiach jest w Polsce coraz popularniejsza. To chyba dzięki temu, że Polacy uwielbiają świąteczne ozdoby i magiczną atmosferę świąt. Taki stroik sprawia, że już od progu czujemy niepowtarzalną atmosferę, która unosi się w powietrzu.

Przygotowanie wspaniałego stroika bożonarodzeniowego na drzwi jest dziecinnie proste. Wystarczy zgromadzić odpowiednie elementy sezonowe oraz uzbroić się w dużą dawkę świątecznego ducha. Z zastosowaniem gąbki florystycznej można przygotować niezliczenie wiele różnorodnych wieńców, choć najpierw należy wybrać rodzaj wieńca. Jedne posłużą nam zaledwie przez okres świąteczny, inne pozostaną z nami na lata. Już wybrałaś? Zatem do dzieła!

Zanim rozpoczniesz układanie wieńca to, co z pewnością będzie Ci potrzebne to: grube rękawice, które ochronią ręce przed skaleczeniami czy ukłuciami igieł z gałązek, nożyczki, sznurek, klej, kombinerki, miękki drut, okrągła gąbka florystyczna, gałązki świerku, oraz ozdoby, których chcesz użyć do dekorowania świątecznego stroika.

Gąbki florystyczne są najbardziej uniwersalnymi podstawami do wszelkiego rodzaju stroików. Dostępne są w różnych kształtach i przygotowane do utrzymania nawet najcięższych wieńców, przygotowanych z żywych gałęzi i owoców cytrusowych. Sposobem na zastąpienie gąbki florystycznej jest stworzenie dwóch okręgów z drutu, takiej samej wielkości i zespolenie ich razem. Pomiędzy okręgami można z łatwością poutykać gałązki.

Gałęzie świerku lub jodły szlachetnej utykaj w gąbce florystycznej w kierunku biegu wskazówek zegara. Co jakiś czas, systematycznie możesz zatknąć między gałązkami szyszki, przymocowane do drucika. To jakich ozdób użyjesz, pozostawiamy Tobie, jednak pamiętaj, aby nie zapomnieć o ozdobnej kokardzie lub gwieździe betlejemskiej przymocowanej w dole lub na czubku stroika. Będzie prezentował się pięknie i oryginalnie!

Jeśli masz ładne drzwi wejściowe i nie chcesz robić w nich dziury, która po zdjęciu stroika pozostanie na cały rok, użyj do jego przymocowania, specjalnej taśmy montażowej lub samoprzylepnych haczyków łazienkowych. Ciekawym sposobem jest również użycie wstążki (oczywiście w kolorze pasującym do stroika). Przewiąż ją przez spód stroika i pociągnij jej końce w górę drzwi. Przypnij pinezkami od wewnętrznej strony i gotowe! Prawda, że bożonarodzeniowy stroik przygotowany samodzielnie prezentuje się pięknie?

Oto lista naszych inspiracji, które zgromadziłyśmy specjalnie dla Ciebie. 


Zdjęcia: iStock, Instagram


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 20.12.2016 (aktualizacja: 2016-12-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×