4 organizacyjne trendy, które... są dalekie od bycia przydatnymi

Internet i magazyny wnętrzarskie zalewane są nowymi trendami organizacyjnymi. Konsumenci mają dostęp do coraz większej ilości produktów, które mają przywrócić porządek w domu, a w rzeczywistości tylko generują niepotrzebny chaos i bałagan. Zobacz, czego należy unikać, aby w domu w końcu zapanował ład.

iStock-471727557 (1).jpg

Otwarte półki

Oczywiście, jeśli przedmioty są ułożone, jak na pięknych zdjęciach z magazynów wnętrzarskich, otwarte półki w kuchni mają sens i mogą nawet wyglądać bardzo stylowo. Niestety w wielu przypadkach trend ten nie sprawdzi się w domostwach, w których tętni życie, co więcej może stać się koszmarem dla perfekcyjnych pań domu. Oszałamiająca kuchnia ze zdjęć zachęca stylem i ciepłem, jednak wymaga ogromu włożonej pracy w utrzymanie porządku. Jeśli nie chcesz w kuchni wizualnego bałaganu, wybierz funkcjonalne szafki z drzwiczkami, w których od czasu do czasu będziesz mogła ukryć swoje kuchenne grzeszki.

Długoterminowe rozwiązania

To na nie powinny stawiać osoby, którym zależy na porządku w domu. Tak zwane rozwiązania DIY (zrób to sama), są sposobem na częściowe rozładowanie bałaganu. Oczywiście nie wszystkie są złe, ponieważ istnieje wiele niesamowitych i niedrogich pomysłów DIY. Pamiętaj, jeśli się skusisz, rozważ czy za jakiś czas będziesz mogła wykorzystać je do organizacji innych przedmiotów lub przerobić na coś jeszcze innego.

Nadmierne etykietowanie

Jeśli możesz sobie pozwolić na umieszczenie wszystkich produktów spożywczych w ozdobnych słoiczkach i zorganizujesz dla nich odpowiednią ilość miejsca, nie ma problemu. Etykietuj. Pamiętaj jednak, że podobnie, jak w przypadku otwartych półek. Etykietowane słoje kawy, ryżu, mąki, cukierków etc. wymagają poświęcenia im dużo czasu i perfekcyjnego podejścia do porządku. Jeśli czujesz, że bliżej ci do pedantki niż bałaganiary, śmiało zaryzykuj, ale pamiętaj, że wkrótce możesz zostać z tysiącem pustych, opisanych słoików i słoiczków.

Palety

Stoliczki kawowe zrobione z palet są absolutnym hitem ostatnich lat. Co, jeśli dodatkowo są białe? Potrafią zauroczyć nawet największego wnętrzarskiego sztywniaka. Zanim jednak zdecydujesz się na tego rodzaju dodatek, wyobraź sobie, jak wygląda czyszczenie takiego mebla. Może być nieco problematyczne ze względu na materiał, z którego jest stworzony, dodatkowo matowa farba niepomalowana lakierem, może jeszcze bardziej utrudnić sprawę.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 21.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×