4 sposoby na przedłużenie trwałości perfum

Zanim dojdziecie do pracy, macie wrażenie, że zapach waszych perfum już się ulotnił? Sprawdźcie, jak należy postępować, aby aromat trwał jak najdłużej.

4 sposoby na przedłużenie trwałości perfum

Zapewne niejedna z was miała w swoim życiu przypadek, że zanim jeszcze dotarła do pracy, albo nawet wyszła z domu, przestawała czuć zapach perfum, których użyła. Oczywiście mówi się, że sami nie czujemy stosowanego zapachu, jeżeli ten jest wybitnie do nas dopasowany, lecz nie o takim przypadku mówimy, a o tym, kiedy nikt wokół nie czuje, że zastosowałyśmy jakiekolwiek perfumy.

Jak sprawić, aby zapach dłużej się utrzymywał na ciele?

1. Zabrzmi to lekko komicznie, ale z perfumami postępuj jak z piwem. Zapachy bowiem tak samo, jak ten rodzaj alkoholu, po ekspozycji na światło i ciepło, mogą się zbytnio utleniać i tracić swoje właściwości zapachowe. Aby temu zapobiec, należy trzymać je w ciemnym, chłodnym miejscu i co ważne - w oryginalnym opakowaniu. Najlepiej przechowywać je w lodówce, albo w klimatyzowanym pokoju. 

2. Należy znać skład perfum. Tak, to nie jest zbyteczne. Oprócz nut zapachowych, warto skupić się na tym, ile olejków zapachowych zawierają. Im mniej rozcieńczone zapachy, tym większe prawdopodobieństwo, że dłużej będą się utrzymywać na ciele. Najwyższe stężenie olejków zapachowych znajdziemy w perfumach, kolejno w wodach perfumowanych, a najmniej jest ich w wodach toaletowych.3. Zwróć uwagę na to gdzie aplikujesz zapach. Okazuje się, że powinniśmy robić to na pulsujące miejsca naszego ciała (nadgarstki, szyja, tył kolan), które z reguły są cieplejsze od pozostałych, dzięki czemu perfumy tam zaaplikowane dużo dłużej uwalniają swój zapach.


4. Zwróć uwagę na to, jakie kosmetyki nakładasz na ciało. Zapach lepiej się utrzymuje jeżeli ma jakiś "podkład". Najlepiej zatem aplikować go na balsam do ciała - szczególnie jeżeli jest z tej samej nuty. Najbardziej sprawdzą się zestawy prezentowe, w których często znajdziemy żel pod prysznic, balsam do ciała i perfumy o tym samym zapachu.


Jakie są wasze sposoby na przedłużenie trwałości perfum?
Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl/ today.com
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 27.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×