5 czynności, przez które masz cellulit

Współczesny tryb życia, nawet jeśli staramy się o siebie dbać, sprawia, że niemal każda kobieta, niezależnie od wagi, ma cellulit. Zobacz, którymi czynnościami pogarszasz stan swojej skóry!

cellulit main.jpg

Cellulit to zmora większości kobiet na świecie. Zastanawiasz się jak się go pozbyć? Staraj się ograniczać te czynności: 

Siedzisz w biurze bez ruchu

Praca w biurze nie polepsza ani Twojej kondycji, ani jędrności skóry. Niestety, długie godziny bez ruchu, w jednej pozycji przy biurku, zaburzają naturalny przepływ limfy i mogą powodować cellulit na nogach.

Jak temu zaradzić? Staraj się, zamiast używać windy, chodzić w biurze schodami. Napinaj też mięśnie siedząc przy komputerze i co ważne - nie krzyżuj nóg! Po przyjściu do domu połóż się natomiast wygodnie z nogami ku górze i jeździj na rowerze (może być też stacjonarny rowerek lub ćwiczenie nóg "rowerek").


Pijesz dużo mocnej kawy

Bez kawy trudno dzisiaj żyć. To po nią sięgamy wczesnym rankiem, gdy nie mamy siły zwlec się z łóżka i to ona pobudza nas do działania.

Niestety, nadmierna ilość kofeiny, zwłaszcza w połączeniu z cukrem i mlekiem, nasila cellulit na brzuchu. Z drugiej strony, kawa nakładana na miejsca dotknięte problemem, potrafi mu w dużej mierze zaradzić.Jesz wysoko przetworzone produkty
Niestety, gotowe produkty, słodycze i słone przekąski, po które tak chętnie sięgamy nie dodają nam ani potrzebnych witamin i składników mineralnych, ani nie pomagają w zachowaniu jędrnego ciała. Dlaczego? Zawarte w nich toksyny odkładają się w organizmie, tworząc nieestetyczny cellulit. 


Palisz papierosy
No cóż, jeśli palisz papierosy, to nie cellulit może być Twoim największym problem zdrowotnym, ale skupiając się właśnie na nim - pamiętaj, zawarte w papierosach chemikalia mają zgubny wpływ na Twoją skórę. Nie tylko powodują cellulit, ale też wysuszają skórę, przyspieszają proces jej starzenia i odbierają blask.  


Stresujesz się 

Nadmierny i przewlekły stres może być powodem wielu nawet poważnych chorób, jak np. niektóre nowotwory. Przy nich cellulit jest zaledwie niewielkim "skutkiem ubocznym", ale niestety pojawia się, gdy przez długi czas jesteś zestresowana.

Co robić? Często się relaksować, odpoczywać, kiedy to tylko możliwe i urządzać sobie... domowe spa

zdjęcie: Thinkstock

Zobacz też:  


Dodał(a): Natalia Fijał , Piątek 03.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Galicka O.
hii podczas odchudzania sam zniknie, tylko trzeba zacząc :) ja za mocna w postanowieniach nie jestem :P więc wspomogłam się iqgreen i podziałoało. nie dośc że pożegnałam 14 kilo nadwagi w nieco ponad dwa mmiesiące to i cellulit :)
Dodano: 2016-06-05 19:59:01 Zgłoś nadużycie
Anonim
Alex
Dodano: 2016-06-05 19:12:54 Zgłoś nadużycie
Anonim
a ja polecam tołpę.
Dodano: 2016-06-05 13:08:38 Zgłoś nadużycie
Anonim
na pozbycie się cellulitu polecam Wam produkt Blocelle.
Dodano: 2016-06-03 11:46:53 Zgłoś nadużycie