5 faktów o brwiach, które mogą Cię zaskoczyć

Ostatnio coraz częściej mówi się o malowaniu brwi, lecz można o nich powiedzieć znacznie więcej. Zapoznajcie się z ciekawostkami na ten temat.

ciekawostki o brwiach

Wiele z nas zwraca uwagę na brwi, pielęgnuje je i przede wszystkim reguluje. Coraz popularniejsze jest także podkreślanie brwi za pomocą kredek oraz cieni, lecz warto o nich wiedzieć także coś więcej.

1. Ten, kto nie pielęgnuje brwi, często ma je bardzo długie. W 2008 roku padł rekord w ich długości! Toshie Kawkami z Japonii posiadał brew liczącą prawie 15 cm!

2. Jedna brew przeciętnego człowieka ma aż 250 włosów! Badania jednak pokazują, że kiedy ich nie regulujemy, ilość włosków może wynosić nawet 1100!

3. Jakie tak naprawdę jest ich zadanie? Głośno się mówi, że rzęsy chronią gałkę oczną, ale jak się okazuje, brwi także! To właśnie one, kiedy na naszym czole pojawia się wilgoć, kierują kropelki wody na boki twarzy zapewniając oczom ochronę.

4. Włos z brwi żyje przeciętnie 4 miesiące. Po tym czasie wypada i zastępuje go nowy.

5. To właśnie z brwi bardzo łatwo rozpoznać nasze emocje, ponieważ często działają mimo naszej woli wyrażając np. zdziwienie poprzez uniesienie. Poza tym są one bardzo ważnym elementem twarzy. Badania wykazały, że bez brwi bardzo ciężko rozpoznać nawet dobrze nam do tej pory znaną osobę. 

Zaskoczeni?Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Anka P. , Środa 01.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×