5 nawyków, przez które szybciej się starzejesz!

Czy wiedziałaś, że nieświadomie przyczyniasz się do przedwczesnego starzenia?

iStock_61423388_MEDIUM.jpg

Prędzej czy później każda z nas będzie musiała pogodzić się z przybywającą ilością zmarszczek. Warto polubić każdą z nich i zaakceptować naturalny proces, jakim jest starzenie się… Mimo to chciałybyśmy zachować młody wygląd jak najdłużej. Jak to zrobić? Unikając poniższych nawyków!


1.Picie przez słomkę. Kiedy pijesz przez słomkę, układasz usta w "dzióbek". Przyczynia się do do powstawania wielu zmarszczek wokół ust.

2. Niewysypianie się. Kiedy śpisz, Twój organizm regeneruje się. Jeśli zbyt często rezygnujesz ze snu, Twoja skóra nie ma kiedy wypocząć. W efekcie dużo szybciej się starzeje.

3. Ogrzewanie. Lubisz, gdy w Twoim domu jest ciepło? Uważaj, żeby nie przesadzić! Pamiętaj, że ciepłe powietrze zawsze jest suche. Nie pozwól aby Twoja skóra i włosy straciły niezbędną wilgoć.

4. Słońce. Uwielbiasz je w każdej postaci? Twoja skóra niekoniecznie. Jeśli chcesz bez oporów korzystać z promieni słonecznych, koniecznie miej przy sobie krem z filtrem. Dotyczy to także wizyt na solarium, które są bardzo szkodliwe dla skóry. Wiemy, że lubisz być opalona, jednak w ten sposób skracasz swoją młodość.

5. Styl życia. Lubisz szalone imprezy do rana? Nawet jeśli sądzisz, że masz jeszcze dużo czasu, aby o siebie zadbać, pomyśl już dziś, co możesz zrobić, aby zapewnić swojemu organizmowi odpowiednią dawkę odpoczynku. Pamiętaj, że nawet jeśli obecnie nie czujesz negatywnych skutków intensywnego stylu życia, mogą Cię one spotkać za kilka lat.


Pamiętaj, że złe nawyki zawsze możesz zastąpić dobrymi! Nawet jeśli trudno zrezygnować Ci z codziennych przyjemności, pamiętaj że nagroda w postaci pięknego wyglądu przez lata jest bezcenna!

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 04.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×