5 składników, których powinnaś unikać jeżeli masz suchą skórę

Żadna z nas nie lubi mieć łuszczącej skóry. Jeżeli borykacie się z jej namiernym przesuszeniem, sprawdźcie jakich składników kosmetyków musicie unikać.

5 składników, których powinnaś unikać jeżeli masz suchą skórę

5 składników, których powinnaś unikać jeżeli masz suchą skórę


Zazwyczaj podkreśla się kłopotliwość tłustej skóry, lecz ta bardzo sucha co prawda się nie świeci, ale z drugiej strony łatwo ulega podrażnieniom, a także złuszcza się, co sprawia trudności m.in. podczas nakładania makijażu. Szczególnie zimą suchość skóry jest jeszcze bardziej uciążliwa, ponieważ uszkadzają ją także czynniki atmosferyczne. Pomocne w pielęgnacji są kosmetyki, lecz i w nich musimy unikać pewnych składników, aby na pewno nie zaszkodzić skórze.

Sprawdźcie czego nie powinno być w ich składzie


1. Kwas salicylowy

Jego zastosowanie w zabiegach złuszczających może pomagać suchej skórze, lecz wszystko musi się odbywać pod kontrolą np. kosmetyczki, ponieważ samodzielne stosowanie go do codziennej pielęgnacji może prowadzić do poważnych podrażnień. 

2. Alkohol

Zastosowanie alkoholu w kosmetyce jest już powszechne, lecz czytając skład warto zwrócić uwagę, aby ten był wymieniony na końcu i znajdował się w jak najmniejszej ilości.

3. Retinoidy

Z jednej strony podkreśla się ich znaczenie w kuracjach antytrądzikowych czy przeciwstarzeniowych, jednak dla skóry suchej mogą być zbyt inwazyjne i zastosowanie ich na ciało może prowadzić do podrażnień.

4. Nadtlenek benzoilu

Jego znaczenie podobnie jak retinoidów, jest zbawienne przy leczeniu trądziku, lecz zastosowanie go na suchej skórze może prowadzić do zaczerwienień, swędzenia skóry i jej podrażnienia.

5. Substancje zapachowe i konserwanty

Chyba każda z nas lubi kiedy kosmetyk ładnie pachnie, lecz przecież tak naprawdę to się nie liczy - ma on być po prostu skuteczny, o czym warto pamiętać, ponieważ wszelkiego rodzaju konserwanty i zapachy mogą się przyczyniać do wystąpienia alergii skórnych i poważnych zmian, co jest wręcz tragiczne w skutkach dla posiadaczek suchej skóry.


Sprawdzacie skład kosmetyków?Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 01.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×