5 sposobów na zmniejszenie widoczności porów

Zapewne niejedna z Was martwi się widocznością porów na twarzy. Zapoznajcie się z poradami, jak się z tym uporać które dla Was przygotowałyśmy!

5 sposobów na zmniejszenie widoczności porów

5 sposobów na zmniejszenie widoczności porów


Nie ma co kryć, że nasza skóra lubi nam płatać figle i o ile niekiedy mamy możliwość tuszowania jej zmian podkładem i innymi kosmetykami, o tyle czasem bywa z tym ciężko. Zobaczcie, jak sobie poradzić z rozszerzonymi porami - nie jesteście z tym problemem same.

1. Stosuj kosmetyki złuszczające skórę

Możesz sięgnąć zarówno po peeling, jak i kremy zawierające substancje złuszczające. Dzięki temu komórki suchej skóry zostaną usunięte, przez co otwory porów nie będą tak głębokie i widoczne. Idealnym rozwiązaniem jest również oczyszczanie skóry twarzy co najmniej dwa razy dziennie.

2. Chroń twarz przed słońcem

Promieniowanie UVA i UVB działające na skórę powoduje powstawanie wolnych rodników, co prowadzi do spowolnienia produkcji komórek, zagęszczenia warstwy rogowej skóry i większej widoczności porów.


5 sposobów na zmniejszenie widoczności porów

5 sposobów na zmniejszenie widoczności porów


3. Zastosuj inhalacje

To doskonały sposób na otworzenie porów i usunięcie zanieczyszczeń z twarzy! Wystarczy, że w misce połączysz liście bazylii, mięty, rozmarynu, oraz świeże płatki róży, lawendy i bratka, po czym zalejesz je gorącą wodą, pochylisz się nad oparami, a głowę dodatkowo nakryjesz ręcznikiem, aby ciepło nigdzie "nie uciekało". Ten piękny aromat wdychaj przez ok. 10 minut. Zabieg idealnie nawilży oraz oczyści skórę. Na koniec twarz opłucz letnią wodą i osusz.

4. Mikrodermabrazja

Skorzystaj z właściwości tego zabiegu, ponieważ dzięki niemu zaskórniki zostają usunięte, a za pomocą zassania skutecznie wyciąga brud i olej znajdujący się w porach skóry, dzięki czemu te nie są tak widoczne. Ponadto mikrodermabrazja polepsza produkcję kolagenu, co z kolei prowadzi do większej elastyczności skóry.

5. Korzystaj z wilgotnych chusteczek


Niezwykle ważna jest higiena. To właśnie pot bardzo zatyka pory, dlatego też idealnie sprawdzą się nawilżane chusteczki, zawierające łagodne substancje czyszczące, dzięki którym zanieczyszczenia nie odkładają się w porach twarzy. Jest to szczególnie ważne po dużym wysiłku fizycznym, np. na siłowni.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 17.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Moje rady:
1. Piling głęboko złuszczający co 10 dni (oczyszczenie z martwych komórek naskórka)
2. cynk - delikatne mydło, żel (mniej grudek)
3. wit A - wcieranie w skórę (mniejsze pory)
4. krzem - tonik ze skrzypu, glinka kaolinowa jako maska (uszczelnianie naczyń krwionośnych, działanie antybakteryjne)
5. witaminy z grupy B - suplement diety lub olej z awokado (mniej łoju)
Dodano: 2014-09-17 13:28:32 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×