5 trików, które ułatwią życie każdej kobiecie malującej paznokcie

Wydaje się wam, że już wszystko wiecie na temat manicure? Mamy kilka ciekawych trików, które mogą was zaskoczyć.

triki manicure

Każda z nas marzy o pięknych dłoniach. Większość kobiet oprócz peelingu, masek nawilżających, kremów do rąk, wycinania skórek, opiłowania paznokci, także maluje paznokcie. Tutaj jednak często pojawia się kilka problemów. Mamy dla was kilka trików, które nie są zbyt powszechne, a mogą bardzo ułatwić manicure. 

1. Manicure dobrze rozpocząć od opiłowania paznokci. Wtedy też wszędzie pojawiają się opiłki, które potem ciężko usunąć. Jak temu zaradzić? Wystarczy, że w czasie tego zabiegu paznokcie będą zwilżone, dzięki czemu opiłki nie będą się osypywać. 

2. Nie bez powodu mówi się, że "kobieta jest najbardziej bezbronna kiedy ma pomalowane paznokcie". Na pewno każda z was zna to uczucie, kiedy lakier bardzo długo schnie i nie może w tym czasie niczego dotknąć. Okazuje się, że jest sposób na skrócenie czasu schnięcia paznokci. Wystarczy, że zanurzycie je w wodzie z lodem. Niska temperatura skutecznie przyspiesza ten proces. 

3. Chyba teraz nie ma osoby, która by nie spędzała wielu godzin przed komputerem. Niestety na skutek pisania na klawiaturze, lakier na końcówkach paznokci bardzo często odpryskuje. Jak temu zaradzić? Po zakończonym manicure, końcówki pociągnijcie cienką warstwą bezbarwnego lakieru, który je utwardzi i będzie chronić przed ścieraniem oraz odpryskiwaniem. 

triki manicure

4. Nie da się ukryć, że kiedy malujemy paznokcie (szczególnie tą ręką, która nie jest naszą wiodącą), lakier ląduje na obszarach poza płytką, co potem ciężko zmyć. Jak temu zaradzić? Znacie poradę co do farbowania włosów mówiącą, że aby nie zabrudzić skóry głowy, należy ją najpierw posmarować kremem? Dokładnie tak samo jest w przypadku malowania paznokci. Wokół płytki rozsmaruj np. wazelinę i śmiało maluj paznokcie. Kreski, które wyjdą poza płytkę, spokojnie zetrzesz. 

5. Zapewne każdej z was choć raz się zdarzyło, że kiedy paznokcie były jeszcze mokre, pojawiło się na nich lekki wgniecenie albo zarysowanie. Okazuje się, że z pomocą przychodzi... ślina! Poliżcie to miejsce, a sami zobaczycie, że ta wydzielina wygładzi lakier. 


Powodzenia!Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Niedziela 01.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×