6 ciekawych trików makijażowych

Niektóre elementy makijażu czasem są dla nas wybitnie ciężkie do wykonania, jak np. jaskółka, czy zatuszowanie cieni pod oczami. Poznajcie ciekawe triki, które Wam ułatwią codzienny makijaż.

6 ciekawych trików makijażowych

6 ciekawych trików makijażowych


Makijaż wcale nie jest prostą sprawą. Zwłaszcza kiedy chcemy wprowadzić jakąś innowację, lub musimy zatuszować pewne niedoskonałości. Zobaczcie ciekawe triki makijażowe, które mogą Wam się wydać dziwne, aczkolwiek są bardzo pomocne.

1. Jeżeli chcecie wykonać idealną jaskółkę, co zazwyczaj wymaga doświadczenia, lecz jest idealnym rozwiązaniem zarówno przy makijażu wieczorowym, jak i dziennym, posłużcie się łyżką! Najpierw trzonek przyłóżcie do zewnętrznego kącika oka, aby część ukośnie wystawała poza niego i narysujcie krótką kreskę, po czym wypukłą część łyżki przyłóżcie do powieki i wzdłuż zaokrąglonego brzegu dokończcie jaskółkę.

2. Jeżeli macie problem z wytuszowaniem rzęs, aby jednocześnie nie pomalować powieki, tutaj również pomoże łyżka. Przykładamy ją wypukłą częścią do powieki otulając ją, następnie malujemy rzęsy - tusz pozostanie na łyżce, a nie na powiece.

3. Chciałybyście mieć idealnie podkręcone rzęsy, ale żaden tusz nie potrafi sprostać Waszym wymaganiom? Skorzystajcie z zalotki, ale pogrzanej! Przy podkręcaniu rzęs działa podobna zasada co w kręceniu włosów - ciepłe powietrze sprzyja modelowaniu włosów. Za pomocą ciepłego powietrza z suszarki podgrzejcie zalotkę, sprawdźcie, czy nie jest zbyt ciepła, następnie podkręćcie nią rzęsy!

6 ciekawych trików makijażowych

6 ciekawych trików makijażowych


4. Marzy się Wam nietuzinkowy kolor ust, który ciężko Wam gdziekolwiek zakupić? Kobiety często korzystają z kilku pomadek na raz, lecz doskonałym rozwiązaniem jest również zmieszanie sypkiego pigmentu do oczu z wazeliną lub balsamem.

5. Męczą Was ciągłe cienie pod oczami i wszelkie próby ich zatuszowania nie przynoszą spodziewanych efektów? Zapewne wiele z Was używa do tego korektora, którym koryguje również pozostałe, punktowe zmiany na twarzy. Doskonałym rozwiązaniem będzie namalowanie nim odwróconego trójkąta, którego podstawą będzie dolna linia rzęs, a czubek będzie się znajdował mniej więcej w połowie policzka, dzięki czemu ukryjemy opuchnięcia i zaczerwienienia pod oczami, a twarz będzie się wydawała bardziej promienna, ponieważ ta jej część najbardziej przykuwa uwagę.

6. Zastanawiacie się, jak prawidłowo podkreślić swoje kości policzkowe? Z pomocą przyjdzie Wam najprostszy ołówek, który należy przyłożyć poniżej swoich kości i wtedy dokładnie poprowadzić bronzer.

Zobaczcie także:
Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 02.07.2014 (aktualizacja: 2014-07-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
zuzi821
Ja też lubię korektor rozświetlający Bell. Super tuszuje, dodaje blasku.
Dodano: 2014-07-13 19:03:12 Zgłoś nadużycie
Anonim
Fajny trick z ołówkiem :)) Ja na cienie mam zawsze rozwiązania: żel na opuchnięcia, który działa instant, taki z flosleka ze świetlikiem i chabrem i korektor rozświetlający, ja używam tego od bella :) Sprawdza się u mnie również krem pod oczy od L'biotici :)
Dodano: 2014-07-03 20:29:43 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×