6 makijażowych błędów, które powodują, że wyglądasz starzej

Czasem same sobie nieświadomie szkodzimy, zwłaszcza makijażem. Jakie triki sprawiają, że wyglądamy na kilka lat starzej?

odmładzający makijaż.jpg

6 makijażowych błędów, którą sprawiają, że wyglądasz starzej

 

Każda z nas chce wyglądać pięknie i młodo. Czasem jednak same nieświadomie sobie szkodzimy. Niektóre makijażowe przyzwyczajenia dodają nam sporo lat, choć same nie zawsze potrafimy to dostrzec. Czego powinnyśmy unikać?

Jest kilka błędów, które często powtarzamy, choć zdecydowanie nie wpływają dobrze na nasz wygląd. Oto kilka rad, które warto zapamiętać.

Zobacz też: OTO KILKA MAKIJAŻOWYCH BŁĘDÓW, KTÓRE MĘŻCZYŹNI ZAUWAŻAJĄ U KOBIET 

Zbyt dużo i zbyt ciężko

Im naturalniej się malujemy tym młodziej wyglądamy. Ta zasada powinna nam zapaść w pamięć. Jeśli nakładamy duże ilości podkładu, pudru, cieni, bronzera, czy czegokolwiek innego, nie tylko wyglądamy staro, ale także ciężko i nienaturalnie. Z pewnością nie takie efekty chcemy osiągnąć, dlatego pamiętajmy - mniej oznacza lepiej.

 

BŁYSZCZĄCE I POŁYSKUJĄCE CIENIE

Jeśli nie chcemy się postarzać najlepiej sięgać po matowe cienie do powiek. Lśniące i błyszczące cienie podkreślają i zwracają uwagę na zmarszczki które najszybciej powstają właśnie wokół oczu.

Zobacz też: MODNE TRIKI W KAŻDYM WIEKU 

ZBYT DUŻO PUDRU

Puder ma za zadanie zmatowić skórę. Jeśli jednak nakładamy go na całą powierzchnię twarzy i to w dużych ilościach, zdecydowanie nas to nie odmłodzi. Najlepiej zastosować puder w tak zwanej strefie "T", czyli na brodzie, nosie i czole. Delikatne błyszczenie się cery sprawi, że będziemy wyglądać świeżo i naturalnie, a dzięki temu także młodo, dlatego duże ilości pudru nie są wskazane.

jasna szminka.jpg

Jasna szminka dodaje naturalności i odmładza

 

Ciemne szminki i błyszczyki

Ciemne i intensywne kolory ust z pewnością dodają lat. Jeśli chcemy wyglądać młodziej najlepiej postawić na kolory naturalne i delikatne, zbliżone do oryginalnego odcienia ust. Aby dodać sobie większego szyku wystarczy użyć błyszczyka, który nada ustom blasku.

Zbyt mocno wydepilowane brwi

Zobacz też: 5 ZASKAKUJĄCYCH I NIEZWYKŁYCH ZASTOSOWAŃ PUDRU DLA DZIECI W MAKIJAŻU 

Trend cienkich i mocno zarysowanych brwi odszedł już dawno. Oczywiście należy korygować ich kształt, ale bez przesady. Zbyt "ubogie" i nienaturalnie ciemne brwi na pewno nas nie odmłodzą.

czarne tusze do rzęs i eyelinery

Jeśli mamy już nieco więcej lat i nie chcemy tego uwydatniać lepiej zastąpić czarny tusz do rzęs brązowym. To bardziej naturalny kolor, którym uzyskamy znacznie lepszy efekt. Dobrze jest także zastąpić mocne eyelinery delikatniejszymi kreskami zrobionymi na przykład brązowym cieniem do powiek. Nie powinno się także malować dolnych rzęs. To naprawdę odejmuje lat. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 27.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×