7 błędów, które popełniasz przy usuwaniu makijażu

Wydaje ci się, że skoro codziennie zmywasz makijaż, nie popełniasz żadnych błędów? Możesz się zdziwić.

7 błędów, które popełniasz przy usuwaniu makijażu

O tym, że makijaż należy zmyć przed pójściem spać powinna wiedzieć każda kobieta, lecz czy aby każda z was na pewno wie, jak trzeba to robić? Oto najczęściej popełniane przez kobiety błędy w demakijażu. 

1. Zmywanie całej twarzy za pomocą jednego płatka, czy chusteczki


To na pewno spora oszczędność produktu, lecz w taki sposób nie oczyścimy odpowiednio twarzy. Za pomocą tylko jednego płatka przenosimy makijaż oczu na resztę twarzy, co powoduje m.in. zatkanie porów. Ponadto oczywistym jest, że za pomocą brudnego płatka nie oczyścimy twarzy. 

2. Mycie twarzy ciepłą wodą


Gorąca woda może wysuszać skórę, szczególnie zimą, kiedy jest na to najbardziej podatna. Najlepiej stosować letnią wodę.

Zobaczcie także: Co jeść, żeby mieć mocne paznokcie?

3. Zmywanie makijażu oczy wykonując ruchy ku górze


Kiedy zmywacie m.in. tusz do rzęs, nigdy nie przesuwajcie wacikiem w górę, ponieważ możecie uszkodzić rzęsy i zahamować ich wzrost. Najlepiej zamknąć oczy i delikatnie masować kolistymi ruchami ku dołowi. 

4. Zbyt częste stosowanie peelingów


Aby doskonale oczyścić twarz, bywa że kobiety za często stosują peelingi, co może prowadzić do poważnych podrażnień. 

5. Stosowanie środków nieodpowiednich do rodzaju skóry


Aby skutecznie zmyć makijaż stosujecie różne kosmetyki. Warto pamiętać, aby były one przeznaczone do waszego typu skóry. Jeżeli nie wiecie, jaki on jest, możecie np. skonsultować się z dermatologiem.

Zobaczcie także: Jak pielęgnować dłonie jesienią i zimą?

6. Złuszczanie twarzy ręcznikiem


Ręcznik zawsze jest pod ręką, więc wiele kobiet wykorzystuje go do zrobienia peelingu, lecz należy bardzo uważać, ponieważ może on być zbyt szorstki. 

7. Wycieranie twarzy po wykonaniu peelingu


Po złuszczaniu twarzy nie można jej trzeć ręcznikiem. Należy ją osuszyć przytykając ręcznik, np. papierowy. Zobaczcie także: Źródło: thesun.co.uk
Foto: Thinkstock

Dodał(a): Natalia , Poniedziałek 16.11.2015 (aktualizacja: 2015-11-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Anonim
Płyny micelarne działają jak magnes. Drobne cząsteczki zwane micelami przyciągają oraz pochłaniają nadmiarowe sebum i resztki makijażu. Jednocześnie rozpuszczają w roztworze wodnym pozostałe zanieczyszczenia. Płyn micelarny nie narusza przy tym bariery ochronnej naskórka oraz jego warstwy hydrolipidowej.
Pozdrawiam: http://freelancer-warszawa.pl
Dodano: 2017-05-26 13:21:56 Zgłoś nadużycie
Anonim
Jeżeli wydaje Ci się, że delikatność i skuteczność nie idą ze sobą w parze – nic bardziej mylnego! Są ą produkty, które potrafią w sobie połączyć te cechy. Takie delikatne, ale skuteczne oczyszczanie, zapewniają płyny micelarne oraz produkty na bazie oleju.
A tak w ogóle to polecam: http://semandseo.pl ;)
Dodano: 2017-05-26 13:17:23 Zgłoś nadużycie
Anonim
Przede wszystkim dobry płyn do demakijażu! Delikatny, taki który dokładnie usuwa tusz do rzęs, podkład, nie szczypie w oczy i nie ściąga skóry! U mnie dobrze sprawdza się z Eveline, a trafiłam na niego zupełnie przypadkiem na wakacjach :)
Dodano: 2015-12-07 23:50:28 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ostatnio przeczytałam również tutaj http://centrumedumed.pl/uroda/sztuka-demakijazu-kilka-porad/ , że też nie należy trzeć skóry na powiekach i wokół oczu bo skóra tutaj jest bardzo delikatna jest to raczej oczywiste a i tak o tym nie myślimy
Dodano: 2015-11-20 13:37:21 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×