8 największych błędów w myciu twarzy

Wydaje się, że mycie twarzy jest tak rutynowe, że już wszystko o nim wiemy, jednak często robimy to nieprawidłowo. Sprawdźcie.

8 największych błędów w myciu twarzy

Wasza twarz nie zawsze jest taka, jak chciałybyście? Zdarza się, że skóra jest ściągnięta, przesuszona, albo za bardzo się błyszczy? Być może są to skutki nieodpowiedniego jej mycia. 

Oto 10 największych błędów. 

1. Zbyt częste mycie


W większości przypadków przemywanie twarzy 2 razy na dzień jest wystarczające. Wiele pań jednak przesadza myjąc ją nawet kilka razy częściej, co powoduje nadprodukcję sebum. Jeżeli nie macie makijażu, nie jesteście spocone, czy nie macie na twarzy samoopalacza, umyjcie twarz po prostu letnią wodą. 

2. Niewłaściwa temperatura wody


Wiele kobiet uważa, że ciepła woda lepiej usunie zanieczyszczenia, jednak jednocześnie pozbawi skórę naturalnej bariery ochronnej, przez co ta będzie najpierw nadmiernie przesuszona, a potem może się jeszcze bardziej przetłuszczać. Najlepiej stosować letnią wodę. 

3. Zbyt częsty peeling


Złuszczanie naskórka jest potrzebne, jednak należy je wykonywać maksymalnie 3 razy w tygodniu. W przeciwnym razie uszkadzamy skórę. 

4. Niedokładne zmywanie kosmetyków do mycia twarzy


Linia szczęki, okolica włosów i nos to najczęściej zaniedbane miejsca podczas mycia twarzy, ponieważ zapominamy usunąć z nich resztki kosmetyków, które potem zatykają pory i osuszają skórę. 

5. Korzystanie z kosmetyków zawierających substancje drażniące


Oczywiście lubimy kiedy kremy ładnie pachną, lecz tak naprawdę substancje zapachowe, barwniki, parabeny i inne konserwanty często prowadzą do powstawania podrażnień i reakcji alergicznych. 

Zobaczcie także: Jak wyglądają idealne twarze?

6. Tarcie twarzy ręcznikiem


Zapewne wiele z was teraz się zastanawia, zatem w jaki sposób wycierać twarz. Chodzi o to, aby ręcznik lekko przyciskać do twarzy, a nie pocierać nim, ponieważ to prowadzi do szarpania i rozciągania skóry. Poza tym, jeżeli ręcznik dodatkowo używa jeszcze ktoś inny, to jest on źródłem wielu bakterii. Najlepiej mieć swój miękki ręcznik i to jego przyciskać do twarzy w celu jej osuszenia. 

7. Nieodpowiednia aplikacja kosmetyków


Wiele kobiet aplikuje kremy dopiero po wysuszeniu twarzy. Okazuje się, że wszelkie olejki, serum, czy kremy najlepiej aplikować kiedy skóra jest jeszcze lekko wilgotna, ponieważ składniki aktywne lepiej przenikają w jej głąb. 

Zobaczcie także: Co się dzieje z ciałem, kiedy nie pijemy odpowiedniej ilości wody?

8. Obawa przed stosowaniem olejków


Jeszcze niedawno większość osób obawiała się stosowania olejków sądząc, że te zatykają pory. Jednak badania pokazują coś zupełnie innego. Okazuje się, że olej doskonale rozpuszcza olej, zatem ten doskonale usunie zanieczyszczenia i makijaż pozostawiając skórę oczyszczoną i z zachowaną równowagą. Zobaczcie także: Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Niedziela 26.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×